AÖF’de 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürecek mi ?

AÖF ( Açıköğretim Fakültesi) son zamanlarda yaptığı değişikliklerle öğrencileri şaşırtmaya devam ediyor. Not sisteminde ve sınav sisteminde geçtiğimiz senelerde bazı değişiklikler yapan AÖF şimdi de net sayısı hesaplamasında bir düzenlemeye gitmeye hazırlanıyor. Bu düzenlemenin ise Öğrencileri oldukça üzeceği ve büyük tepki çekeceği su götürmez bir gerçek gibi görünüyor. Yapılması planlanan değişikliğe göre Bundan sonra AÖF sınavlarında 4 Yanlış’ın 1 Doğruyu götüreceği belirtiliyor.

Şimdi ise YÖK Açıköğretim sistemine el atıyor. Geçme notlarının çok düşük seviyelere gelmesi YÖK ‘ü harekete geçirerek Atatürk ve Anadolu Üniversitelerine 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürür kuralı getirmesini istedi. Atatürk Üniversitesi bu sisteme geçti Anadolu Üniversitesinin de çok yakın zamanda bunu açıklanması bekleniyor. YÖK bu uygulamayı istediğinden Anadolu Üniveristesinin de uygulamaması gibi bir durum olamaz
Yeni dönemde AÖF Ders geçme sisteminin çok zor hale geleceği ve AÖF dersleri veren kurslar gerekli hale gelecek gibi görünüyor.

Etiketler:

AÖF’de 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürecek mi ? Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Fatma diyor ki:

  Ya böyle bi şey olamaz biz kesinlikle kabul etmiyoruz biz kendimiz çalışıp haketttigimiz notu alıyoruz sizin kalkıp 4 yanlış 1 dogru götürme kararını koymanızı onaylamıyoruz..ve bu uygulamanın kaldırılmasını istiyoruz.

 2. hakan diyor ki:

  Bundan önceki sistem 4 yanlış 1 doğuyu götürmüyordu bu sistem şimdimi akıllarına geldi .Bizden önceki mezunlarda bu sisteme göre adil bir biçimde not incelensin onlarda bu sisteme dahil edilsin. Ve bu sisteme göre gerekirse beleşe geçenlerin diplomalarına el konulsun . Nerde hukuk nerde adalet burası Türkiye .. Bu demek oluyorki bu ülkeye hırsız ol gaspcı ol yeterki okuma . Okusakta iş bulma garantimiz milyonda bir nerdeyse daha neyin peşinde bunlar.Parası olan paşalar gibi özel üniversitelerde derslere girmeden bile okur parası olmayana böyle bir zorunlu sistemi dayarlar . Ne yazık ki burası Türkiye. Bir kaç düşüncemden sonra okulumu bu zorluklardada olsa bitirmeye yurtdışına benim hakkımı savunan adil birhukuk çevresinde başka bir ülkeye gidip orda yaşayıp o ülke için hizmet vermeye karar verdim … Türkiyede ya hırsız olucaksın yada din üzerinden para kazanıcaksın bunu öğrettinizzz bizeee

 3. oguzhan diyor ki:

  Bunların bacısı yok

 4. 4 dogru 1 yanlisi goturuyormussda mus muss diyor ki:

  yani bi bu kaldi el atilmayan bunada atin kimse okuyamasin zaten herkes birakir yani net kimse daha fazla dayanamaz agir konuscamda iste konusamiyorsun devlet buyugu soncta bise diyemessin!

 5. ENES diyor ki:

  MAİL ATALIM BİŞEY YAPALIM İPTAL ETTİRELİM ARKADAŞLAR

Sayfa başına git