2016 KPSS’ye Kimler Girebilir ? 2016 KPSS Kimler Başvurabilir ?

Memur olmak isteyen adayların büyük bir heyecanla beklediği 2016 KPSS için hazırlıklar son sürat devam ediyor. Bu arada özellikle sınava ilk defa girecek adayların kafasında bazı soru işaretlerinin olduğu da bize iletilen sorulardan gayet net şekilde ortaya çıkıyor.

Bu yazımızda bize en çok iletilen sorulardan birisi olan 2016 KPSS’ye kimler girebilir sorusunun cevabını olabildiğince sizler için açıklamaya çalışacağız. Yine de aklınıza takılan sorularınız için YORUM kısmından bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

 • Öncelikle bilindiği üzere Tek sayılı yıllarda yapılan sınavlara ( 2009,2001,2013,2015 ) sadece Lisans mezunu A grubu’ndan hazırlanan adaylar ile Öğretmen Adayları girebilmektedir. Çift sayılı yıllarda yapılan sınavlara ise ( 2010-2012,2014,2016 ) Öğretmenlik Mezunlarının yanısıra B grubu atama bekleyen Lisans Mezunları, Önlisans Mezunları ve Ortaöğretim mezunları girebilmektedir.

Bu sebepledir ki Tek seneli yıllarda KPSS giren aday sayısı oldukça az olurken, Çift sayılı yıllarda yapılan KPSS sınavlarına ise devasa bir başvuru olmaktadır. Örnek vermek gerekirse 2014 KPSS’ye yaklaşık 3.5 Milyon aday girerken, 2015 yılında yapılan KPSS’ye ise sadece 626.000 aday girmiştir.

kpss2016 KPSS puanları B grubu alımlar için de kullanılacak. Yani bu seneki sınava lise, önlisans ve lisans düzeyinden girilecek.Mezun olup olmama durumuna göre lisans veya alt öğrenimden başvuru durumları farklılık gösterdiği için (ve tabi KPSS kılavuzunda da net bir açıklama olmadığı için) adaylar lisanstan başvurma imkanı konusunda bile tereddüde düşüyorlar. Kılavuzdaki başvuru hükmü Kılavuzun 2.1 maddesinde “Sınava, lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.” Kılavuzdaki diğer hüküm ise “Bir lisans programından 2016 kpss lisans başvuru tarihinden önce mezun olanlar, KPSS’ye lisans düzeyinden girmek zorundadır. 2016 kpss başvuru tarihinden sonra mezun olacaklar ise, mezuniyet durumlarını da göz önünde bulundurarak, KPSS’ye lisans düzeyinden veya ortaöğretim/önlisans düzeyinden girebilirler; adayların söz konusu her iki düzeyden de sınava girmeleri mümkün bulunmamaktadır..” denilmektedir.

Öncelikle Şunu belirtmekte fayda var ki ; Lise, Önlisans, Lisans mezunu olan herkes 2016 KPSS başvurabilir..

Şimdi Gelelim tarafımıza en sık iletilen sorulara.

Soru -1 :  Şu an 4 Yıllık ( Lisans) Mezunuyum. Fakat Önlisans diplomam da var ? Sınava Önlisans olarak başvurabilirmiyim ?

Cevap -1 : Maalesef Sınava Önlisans olarak başvuramazsınız. ÖSYM en üst düzey eğitim durumunu göz önünde bulundurarak sınavı yapar. Lisans Mezuniyetinizi tamamladığınız için sınava Lisans Mezunu olarak başvuru yapmanız gerekmektedir.

Soru- 2 : Şu an Lisans 4. SInıftayım, Ayrıca Önlisans Diplomam var ? Seçeneklerim Nedir ?

Cevap -2: Sınava isterseniz LİSANS düzeyinden girebilirsiniz. Ayrıca henüz Mezun olmadığınız için ve elinizde Önlisans diploması olduğundan dolayı dilerseniz Önlisans olarak sınava başvurma hakkınız bulunmaktadır. Fakat çabuk karar vermeniz gerekmektedir, Zira 2016 KPSS Lisans başvuru tarihleri Mayıs Gibi başlarken,  2016 Önlisans Başvuruları ise Haziran’da başlamaktadır. Sadece 1 sınava girme hakkınız bulunmaktadır. Lisans’a başvurursanız Önlisans sınavına giremezsiniz. Önlisans’tan girmek istiyorsanız LİSANS KPSS’ye başvuru yapmamanız gerekmektedir.

Soru-3 : Şu Anda Lisans 4. Sınıftayım, Elimde Sadece Lise Diplomam var ? Lise Mezunu olarak sınava girebilirmiyim ?

Cevap -3 : Sınava isterseniz LİSANS düzeyinden girebilirsiniz. Ayrıca henüz Mezun olmadığınız için ve elinizde Lise diploması olduğundan dolayı dilerseniz LİSE mezunu olarak sınava başvurma hakkınız bulunmaktadır. Fakat çabuk karar vermeniz gerekmektedir, Zira 2016 KPSS Lisans başvuru tarihleri Mayıs Gibi başlarken,  2016 ortaöğretim KPSS Başvuruları ise Haziran’da başlamaktadır. Sadece 1 sınava girme hakkınız bulunmaktadır. Lisans’a başvurursanız LİSE mezunu olarak sınavına giremezsiniz. Lise mezunu olarak girmek istiyorsanız LİSANS KPSS’ye başvuru yapmamanız gerekmektedir.

Soru-4:  Şu anda LİSANS 3.sınıfatayım, Ayrıca Önlisans Diplomam Mevcuttur ? Neler yapabilirim ?

Cevap-4: Sınava isterseniz LİSANS düzeyinden girebilirsiniz. Ayrıca henüz Mezun olmadığınız için ve elinizde Önlisans diploması olduğundan dolayı dilerseniz Önlisans olarak sınava başvurma hakkınız bulunmaktadır. Fakat çabuk karar vermeniz gerekmektedir, Zira 2016 KPSS Lisans başvuru tarihleri Mayıs Gibi başlarken,  2016 Önlisans Başvuruları ise Haziran’da başlamaktadır. Sadece 1 sınava girme hakkınız bulunmaktadır. Lisans’a başvurursanız Önlisans sınavına giremezsiniz. Önlisans’tan girmek istiyorsanız LİSANS KPSS’ye başvuru yapmamanız gerekmektedir.

 

Soru- 5: Şu Anda Lisans 3. Sınıftayım, Elimde Sadece Lise Diplomam var ? Lise Mezunu olarak sınava girebilirmiyim ?

Cevap-5 : Sınava isterseniz LİSANS düzeyinden girebilirsiniz. Ayrıca henüz Mezun olmadığınız için ve elinizde Lise diploması olduğundan dolayı dilerseniz LİSE mezunu olarak sınava başvurma hakkınız bulunmaktadır. Fakat çabuk karar vermeniz gerekmektedir, Zira 2016 KPSS Lisans başvuru tarihleri Mayıs Gibi başlarken,  2016 ortaöğretim KPSS Başvuruları ise Haziran’da başlamaktadır. Sadece 1 sınava girme hakkınız bulunmaktadır. Lisans’a başvurursanız LİSE mezunu olarak sınavına giremezsiniz. Lise mezunu olarak girmek istiyorsanız LİSANS KPSS’ye başvuru yapmamanız gerekmektedir.

 

Diğer sorularınız için YORUM kısmından bizimle iltişime geçebilirsiniz.

Etiketler:

2016 KPSS’ye Kimler Girebilir ? 2016 KPSS Kimler Başvurabilir ? Konusuna 434 Yorum Yapıldı
 1. Gülçe diyor ki:

  Onlisans okuyorum tek dersim kaldığı için sınava önlisans tan girdim 15 Ocak 2016 da mezun olucam tercih zamani önlisans tan tercihte bulunabilir miyim

  1. ahmet diyor ki:

   evet

 2. Ormir diyor ki:

  Mrh,2016 Sağlık Meslk Lisesi Hemşire Bölümü mezunuyum,2014 te kpss sınavına girdim ve şuan 2014 kpss için Tercihleri başladı,Tercih yaptığımda, 20 Kasım 2016 yapılacak olan sınava girme hakkım olurmu,olmazmı? 2016 sınavına başvuru yapmış bulunmaktayım.Tşk,ler

  1. ahmet diyor ki:

   farketmez. 2014 puanın ayrı onunla tercihlere devam edersın ama 2017 tercihler için 2016 kpss puanınla basvuru yapacaksın

 3. kader diyor ki:

  bnm arkadaşım sınava kimlik kartı olmadıgı icin gremedi orta ögretimle girebilir mi

 4. Aleyna diyor ki:

  ben suan lise okuyorum basvuru yapabiliyor muyum seneye olan sınava ? sorusturuyorum lise okuyanlarda girebiliyor diye söyleniyor bana

  1. ahmet diyor ki:

   sınav 2 senede bir oluyor mezun olursun o zamana kadar. mezun olmazsan sınava girsende yerleşemezsin

 5. Serhat diyor ki:

  Ben 2016 lisans kpss ye girdim ama mezun degilim aynı zamanda onlisans okuyorum.danistay in alt öğrenim kararını bozduğunu öğrendim lisanstan mezun olmamaya karar verdim 2016 lisans kpss ye girmem 2018 de onlisans kpss ye girmemi etkiler mi yani mezun olmasam bile sınava girdim diye onlisanstan sınava gitmem de problem oluşur mu?

 6. maher haidar diyor ki:

  Ben Suriyeliyim ama şey ben şimdi yüksek lisans Enerji sistemleri yapıyorum .Elektrik mühendisi sertifikası Suriye’den aldım .dolaysıyla kpss sınava girebilir miyim ?

 7. sümeyye diyor ki:

  merhaba.2016 lisans kpss sine ögretmenlik için girdim.şimdi de 2016 dhbt ye girmek istiyorum. bu kpss ile dhbt ye girebiliyor muyum?çünkü kpss için tek oturum ücreti yatırmıştım.dhbt ye girmek için 2 kpss ücreti yatırmadım,yatırmam mı gerekiyordu?

 8. Elifbeyza diyor ki:

  Ben 2yillik bölüm okudum ama mezun değilim hala alttan dersim var ocakda mezun olacam önlisans giriş yaptım kasımda tercih yapabilir miyim yoksa yapamam mi? Bana tercih yapilabilirsin ama dondura bilirisin gibi laflar ediyorlar.

 9. demet diyor ki:

  Merhaba. Ben lisans mezunuyum ve bu yıl on lisans sağlık teknikerliği bitireceğim. Lisans KPSS den aldığım puani saglik on lisans atamalarında kullanabiliyor muyuz ? Yada sadce sağlıktan tercih yapmak icn on lisans KPSS girme şansı varmi… on lisns atama larında hangi KPSS nin geçerliliği var

 10. ... diyor ki:

  Ben lisans 4. sınıfım bu yil kpss lisans sinavina girdim ancak mezun olamadim bu yil ortaöğretim kpss ye girebiliyor muyum?

 11. Ummugulsum diyor ki:

  Merhaba
  AOF 2.sjnifa geçtim. Önlisans kpps ye girebilir miyim?

 12. tarık diyor ki:

  1 tane önlisans bölümden mezunum ve başka bir önlisans bölümün de 2.sınıfındayım .(2 önlisans açıköğretim)
  SORUM;
  KPSS ‘ye birisinden girdikten sonra , tercih yaparken 2 sinide kullanabiliyormuyum?

 13. Dilek 01 diyor ki:

  Arkadaşlar 2010 da anadolu üniversitesine başladım 1.sinif tam bitmedi alttan 2 dersim kaldı bütünlemeye girmedim öylece kaldı ne kayıt yenilettim nede bir daha sinava girdim lise ticaret bil .muhasebe mezunuyum ösym nin sitesine giriyorum önlisans okuyor görünüyor güncelleme ile önlisans sınavına girebiliyorum teoride aöf u arayıp öğreneceğim size sorum siz olsanız hangisinden başvuru yaparsınız tarihleri de göz önüne alarak ortaöğretim mi önlisans mi giriş avantajlı olur lütfen Allah rızası için fikirlerini bekliyorum çok sagolun simdiden ?

 14. ayse diyor ki:

  Mrb ben 2012 ortaokul mezu nuyum sinavlara hangi senelerde girebilirim veya girebilirmiyim

  1. Hakan diyor ki:

   Bende aynı durumdayım cevap alabildinizmi

  2. ahmet diyor ki:

   ortaogretım kpssye gırebılırsınız

 15. yasemin diyor ki:

  şuan 2016 yeni lisans mezunu oldum 2016 ön lisans kpss başvurduğumda ön lisanstım bu yüzden başvurabildim fakat şu an lisans mezunu olduğumdan sınava giremez miyim yardımcı olursanız sevinirim

  1. Gülden diyor ki:

   Bende aynı durumdayım cevap alabildiniz mi

 16. veysel1903 diyor ki:

  merhaba
  aöf tek ders sınavından 15 ağustus 2016 tarihinde mezun oldum. kpss önlisans başvurusu 9 ağustusta başladı ve başvuru yaptım. sınavdan puanlarımı kullanıp atanabilir miyim?
  tşk iyi çalışmalar

 17. Gökhan diyor ki:

  Önlisans mezunu iken doğal olarak Önlisans kpss’ye girdim. Yerleştirilemedim. Şimdi dikey geçiş ile lisans’a tamamlıyorum, henüz mezun olmadım ama mezun olucam diye lisans kpss’ye girdim.
  Yani ikisinden de puanım var.
  Tercih yaparken önlisans puanıyla önlisans kadrolarına başvuru yapabilir miyim?

 18. Derya diyor ki:

  Ben Ortaokul Mezunuyum liseyi dışarıdan okuyorum şu anda 1. sınıftayım KPSS sınavına girebilirmiyim

 19. E yilmaz diyor ki:

  Ben öğretmen lisesi mezunuyum hukuk 3. Sinf okuyacagim simdi onlisans kpssye girsem iki sene geceli oldugu icin ikinci senesinde okulum bitmis olacak üni kpsssine girmeden puani kullanip kamuya avukat olabailir miyim yoksa uni kpss sine de girmem gerekir mi cok teşekürler

 20. Rusen38 diyor ki:

  Arkadaşlar.1998 de önlisansdan mezun oldum şuan açıköğretim okuyorum.Başvuru yaparken önlisans gözükmeyip sadece mezuniyet lise ,lisans okuyor gözüküyorum.Yöksis den güncelle dediğimde ise güncel yazdığı için mecburen ortaöğretim olarak başvuru yaptım.Ortaöğretim olarak sınava girmeye razıyım.Atama olacağı zaman sorun çıkarmı.

 21. Abdullah diyor ki:

  Ortaokul mezunları girebilir mi KPSS ye

 22. recep eyi diyor ki:

  11.02.2000 doğumluyum lise 3 e geçtim kpss sınavına gireceğim liseden mezun olunca tercih hakkım olacakmı 2018 haziran ayında mezun olacağım.şimdiden teşekkürler

 23. Ayşe Aktaş diyor ki:

  Ben lisans mezunuyum fakat kayıt yaparken ortaöğretim işaretledi m parayı da ortaöğretim olarak yatirdim tekrar ÖSYM Sayfama girip ortaöğretim i lisans olarak değiştirsm param boşa gider mi tekrar mı para yatirmam gerekli olur yardımcı olursanız sevinirim

 24. FATMA NUR diyor ki:

  ünüversite 3. sınıftayım bu yıl lise kpss girmek istiyorum fakat bu sınavdan memur olursam 4. sınıfta lisans kpss sine girebilirmiyim.

 25. Mehmet diyor ki:

  Geçen yıl lise den mezun oldum üniye yerlesemedim bu sene 2 yillik tibbi görüntüleme kazandım hem okuyup hem calisabilirmiyim bugün başvuru için son gün orta öğretim on lisans a başvurmam gerekiyor demi üstte bide okuyor diye tercih varda

 26. ibrahim tahtacı diyor ki:

  orto okul terkim kpss ye girebilirmiyim ayrıyeten çıraklık eğitim oto elektirik mezunuyum

 27. Muhammed diyor ki:

  Merhaba. Ben önlisans mezunuyum. Bu senede açıkögretimden lisans bitirdim. Ancak lisans kpss’ye girmedim. Önlisans kpss sınavına başvurup atanma hakkım var mı ?

 28. reyhan diyor ki:

  ortaokul mezunuyum liseye gitmedim 2016 ortaögretim kpss ye girebilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim..

 29. eda diyor ki:

  2016 lisans kpss ye başvuru yaptm fakat girmedim,ortaöğretim kpss ye girmek istiyorum ne yapabilirim,öyle bir ihtimal var mı ?

 30. arzu diyor ki:

  Bu yil lisans mezunu oldum .Acaba onlisans sinavina girebiliyor muyum yeni mezun oldugum icin.Çünkü osym adresinde lisans mezunu oldugum gozukmuyor basvuru yapabiliyorum

  1. Muhammed diyor ki:

   bende aynı durumdayım. Cevap alabildiniz mi acaba ?

   1. İrfan diyor ki:

    bende aynı dertten müzdaribim haziranda lisans mezunu oldum yani önlisans diplomamda var sistemde girilebilir diyor siz başvurdunuz mu ve cevap alabildiniz mi ?

 31. UMAY diyor ki:

  ben 2 yıllık bir üniversite okuyorum 2 yılım bitti fakat okulum uzadığı için 1 yıl daha okulda olacağım ve 2. öğretim olarak okuyorum ön lisans kpss’ye girebiliyorum fakat mezun olmadığım için tercih yapmamda herhangi bir sıkıntı olur mu acaba?

 32. derya diyor ki:

  Merhabalar ben lisans hemsirelik ogrencisiyim 2017 de mezun olmam lazim. Ama ben bazi sebeplerden sinifta kaldim. İkinci sinifim onlisans mezunu olarak sinava girebilir miyim.

 33. fatmaaktaş diyor ki:

  Merhaba, önlisans diplomam var ve lisans son sınıftaydim tek derse kalmıştım ve sınavım pazar günü açıklandı kazandim. Fakaf diplomam daha hazirlanma sürecinde. Ben suan mezun sayiliyormuyum ve önlisanstan kpss ye girebiliyormuyum?

 34. Betül diyor ki:

  Lise sona geçtim 17 yaşındayım kpssye başvuru yapabiliyormuyum ?

 35. Betül diyor ki:

  Şise sona geçtim 17 yaşındayım kpss ye baivuru yapabilirmiyim?

 36. oğuz diyor ki:

  üniversite ön lisans myo elektrik bölümü okuyorum ilk yılımda kaldım kpss ye lise mezunu olarak girebilirmiyim

 37. Soydan diyor ki:

  Ben bu sene lise 4 de başlayacami kpss ye girebilir miyim teşekkür ederim

 38. Hüsna diyor ki:

  Merhaba ben 2008 yılında lise 3 bitirdim lise 4 gitmedim bu sene açıktan okuyacak ama daha kayıt yapmadım yinede kpss girebiliyormu yum

 39. muhammed mustafa turhan diyor ki:

  1996 orta okul mezunuyum yuzde kirk ozurluyum askerlikten muafim 2016 kpss sinavina girebilirmiyim ilginizi arz dilerim

 40. derya diyor ki:

  acil dönüş yaparmısınız ödemeyi on agöre yapıcam netten başvurunmmu yaptım daha önce sınav girmiştim bilgilerim bulunuyor önlisandan başvurmuştum şuanda aynı şeklide başvurdum egitim bilgimde ortaögretim oldugu için onu secebildim önlisan bilgim yok ortaögretimden başvurumu kabul etti ama daha sonra sorun olur mu şüphe ettim. yardımcı olur musunuz?

 41. serhat diyor ki:

  Ben önlisans mezunuyum hem kpss ortaogretime hemde önlisans kpsss ye girebiliyor muyum

  1. ahmet diyor ki:

   sadece önlisans

 42. betul diyor ki:

  liseyi bitirmemiş olanlar kpss ye gırebılıyormu ?
  ben liseyi bıraakmak zorunda kaldım smdıde memur olmak ıstyyrm bı sansım var mı?

 43. Bora diyor ki:

  Selâmlar,

  Lisans (4 yıllık mühendislik fakültesinde bir bölümden) mezûniyetime 30 günlük staj devamsızlığım var.

  Ben bu KPSS’de hem ortaöğretime hem de ön lisansa girebilir miyim? -Lisansta olsa ikiyi seneyi aşkın okuduğumdan ön lisansa girebilirim muhabbeti var, doğru mu?

  İkisine giremezsem hangisine girmek daha mantıklı?

 44. Sinan diyor ki:

  Merhabalar. Sağlık meslek Yüksekokulu önlisans diplomam ve beden eğitimi öğretmenliği lisans diplomam var. Yani farklı branşlarda diplomaya sahibim. Önlisans diplomam ile meslek sahibi olmak istiyorum fakat önlisans kpss ye başvuramıyorum. Sorum şu ki lisans kpss ye girip önlisans branşıma yönelik tercih yapabilirmiyim yada ne yapabilirim?

 45. kubra diyor ki:

  merhaba, şuan da 4.sınıfım bu yıl lisans kpss girdim. Ayrıca önlisans ve lise kpss başvurabilirmiyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

 46. HUseyin diyor ki:

  Lisans mezunuyum orta öğretim kpss ye girebilir miyim

 47. Selin diyor ki:

  Ben üniversite mezunu değilim hala okuyorum 2016 kpss lisansa başvurdum ve girdim.kpss ortaöğretime başvurabilir miyim? Eğer başvuramazsam bu sadece bu sene için mi geçerli? Yardımcı olursanız çok sevinirim

 48. cansel diyor ki:

  lise 3 sınıfım kpps ye girebilirmiyim

 49. mehmet kes diyor ki:

  BEN şuan da açık öğretim lisesi son sınıf öğrencisiyim bu sınava girebilir miyim

 50. mehmet kes diyor ki:

  Merhaba ben şuan da açık öğretim lisesi son sınıf öğrencisiyim
  Bu sınava katılabilirmiyim

  1. ahmet diyor ki:

   girersin

 51. Nazmm diyor ki:

  Ortaokul mezunuyum kpssye girebiliyomuyum

 52. coşkun diyor ki:

  Ben lise 3 te okulu terk ettim şuan açık lisede okuyorum düz olarak 65 kredim var sınava girebilirmiyim arkadaşlar

 53. Aygul diyor ki:

  Ben 2 yillik universite okuyorum 2. Sinifa gectim onlisan olarak girebilirmiyim kpssye

  1. ahmet diyor ki:

   girersin

 54. volki diyor ki:

  ben önlisans okuyodum bitti fakat alttan derslerim var diploma almadım önlisanstan sınava girebilir miyim?

 55. Semih diyor ki:

  Lise mezunuyum ayriyetten önlisans bitirdim fakat mezun olmadım tek ders sınavına gireceğim şubatta önlisanstan başvursam sıkıntı olurmu

 56. elif çatal diyor ki:

  merhaba ben lisans 2. sınıf ögrencisiyim ortaögretim kpps ye girebilirmiyim ?

 57. ece diyor ki:

  merhaba ben üni 4 e geçtim 2016 ortaöğretm kpss ne girip 2017 lisans kpss ne de girmem mümkün mü?

 58. Büşra diyor ki:

  Ben önlisansim staj dosyami yeni gonderdim fakat daha onaylanmadibu durumda on lisanstan sinava girebiliyormuyum

 59. aysel diyor ki:

  ben lisans 4.sınıf öğrenciiyim.2016 ortaöğretim sınavına girmek isitorum lisans kpss girebilir miyim ortaöğretim kpss sınavını etkiler mi

 60. leyla culhaoğlu diyor ki:

  üniverste 4. sınıfa gectim lisans kpss basvuruyu kacırdım şimdi önlisanstan basvuru yapamazmıyım yada liseden

 61. Busra diyor ki:

  Üniversite 4.sınıfa geçtim ve 2016 ortaöğretim kpss ye girmek için ösym bürosuna gittim. 2017de üniversiteden mezun olacağım dolayısıyla 2017 lisans kpss ye gireceğim. Ösym bürosunda ortaöğretime girerseniz lisansa izin verülmeyebilir dendi ama kesin bilgi verilmedi ankara ösym yi aramam söylendi ama orasıda sürekli meşgul. 2016 ortaöğretim kpss ye giren birisi 2017de lisans kpss ye girebilirmi herhangi bir sorun olur mu

 62. ali aydın diyor ki:

  ben şu an lisan mezunuyum ekimde yapılacak olan ortaöğretim kpss sınavına girebilme imkanım varmıdır

 63. Harun Sindaş diyor ki:

  Adli sicil kaydım bulunuyor. Ortaöğretim mezunuyum. Sınava girebilirsiniz.

 64. Yağmur diyor ki:

  Ben akşam lisesi çocuk gelişimini bitirdim ama açık lisede kiredim 40 gire bilir miyim akşam lisesindeki kiredim tam

 65. Enver diyor ki:

  Daha yeni lisans mezunu oldum, önlisans diplomam da var, kpss’ hangi düzeyde gidebilirim ve tercih yapabilir miyim?

 66. Sever diyor ki:

  Ben lise 3 sinmişsin kredim 47 kopete girebilirmiyim

  1. Sever diyor ki:

   Ben lise 3 .sini fa gecdim kredim 47 kopete girebilirmiyim ve tarih

 67. cilem özgün diyor ki:

  Mrb lar ben lose iki den terk ettim orta okul mezunuyum kpss ye girmek istiyorim ama bilgi alamiyorum kimseden ve ayrıca cocuk esirgemeden ciktim bir imkan sunarlarmi girebilir miyim acaba kpss ye bende

 68. mahmut diyor ki:

  başka bir sitede lisanstan mezun olmanıza en az 2 yıl varsa elinizde önlisans diploması olmasına rağmen başvuramazsınız falan diyordu bu saçma bilgiyi düzelttiniz neyse ki teşekkür ederim sayenizde içimiz rahatladı

 69. güneş diyor ki:

  lise 2 de kaldığım için açık öğretime yeni yazıldım kpssye girme hakkım var mı ?

 70. tural diyor ki:

  Kapatılan askeri okul lisans 4. sınıf öğrencilerine farklı üniversitelerden diploma verilecek.Bu öğrenciler lise düzeyi KPSS’ye başvurabilir mi?

 71. Sema diyor ki:

  Ilk lizans diplomam var fakat ikinci üniversite kapsamında iki yıl daha farklı bir bölümü okudum suan bir lizans birde onlisans diplomam var bu sene lizans düzeyinde sınava başvuru yapmadım onlisansa başvuru yapabilirmiyim ikisi ayrı bölüm yardimci olabilir misiniz

 72. Abdullah diyor ki:

  Üniversite önlisans okuyorum (2)yıllık 1 sınıf ögrencisiyim kpssye girebilirmiyim ?

 73. Şerife diyor ki:

  Lisede sağlık okudum onun üzerine ön lisans bitirdim . Şimdi lisedeki bölümden atanabilmem için sadece ön lisan olarak mi girmem gerekiyor sınava yoksa hem ön lisans hemde ortaöğretim olarak ikisinede mi girmem gerekiyor. Bilgi verebilirmisiniz ?

 74. Kadir mert diyor ki:

  Açık liseden okuyanlar hangi şartlar altında sınava katılabilir ?

 75. ultrAslan1905 diyor ki:

  Ben önlisans 2. sınıftayım yani son sınıf . Ben şimdi lise kpss mi gireceğim yoksa üniversite kpss mi bunu ben neden bilemiyorum lanet olsun böyle işe ya nasıl bür ülkedeyiz ? 2017 yazı nezun oluyorum inşallah …

  1. fatma diyor ki:

   istersen önlisans istersen ortaçğretim girebil,yorsun. önlisans girersen eger mezun olana kadar atamalara giremiyorsun. yani iki atama sen okurken olucak ve sen bunlara katılamicaksın.ama ortaöğretim girersen tüm atamalara katılabiliyorsun. istediğini tercih edebilirsin

 76. erhan diyor ki:

  ön lisans sınavına başvuru yaptığımda lisans tek ders sınavına girmiş tim mezun değildim fakat suan dersten geçtim ve mezun durumundayım ayrıca ön lisans mezunuyum.. ön lisanstan kpss ye girebilir miyim?

 77. dilek diyor ki:

  Lise 1. Sniftan terk ettim kpss ye. Baş vuru yapabilir miyiz

 78. Fatma diyor ki:

  Endüstri mühendisliği 3. Sınıfa geçtim. Kpss başvurularında şu anda önlisans ve lise başvuruları var. Lisans başvuruları sona mı erde yoksa başlamadı mı? Birde kpss b grubundan sınava girmem gerekli değil mi?

 79. zeynep diyor ki:

  merhaba, önlisans 1. sınıf öğrencisiyim 2017 haziran ayında kesin mezun oluyorum. kpss önlisanstan girdim ve yüksek puan aldım diyelim. yerleştirme ve atama işlemleri ne zaman gerçekleşir diplomamı aldıktan sonramı yoksa öğrenciyken mi ?

 80. Burçin diyor ki:

  Merabalar bişey sorcaktım ben üniveriste birinci sınıf ögrencisiyim sınava girebiliyomuyum lise diplomamla mı ösymye gidicem yoksa ögrenci belgesi almam gerekir mi

 81. Beyza diyor ki:

  Açık öğretimden liseye devam ediyorum kıradiliden sınava gire biliyor muyum

 82. Nurgül diyor ki:

  Ben lise üçten terkim ama elimde tadtik namem var ben KPSS sinavina girebilirim

 83. Selcan diyor ki:

  Ben onlisans kayitliyim ama iki yil once 1.sinifta birakmak zorunda kaldim ama osymde okuyor gorunuyorum simd kpss ortaogretime basvurdum sinava girebilirmiyim ?

 84. Kemal diyor ki:

  Şuan lisans mezunuyum, ortaöğretim Kiss sine başvuru yapabilir miyiz ?

 85. Aaa diyor ki:

  İmam hatip mezunuyum kpss B’ de diyanet dışı bölümler seçebilirmiyim

  1. Aaa diyor ki:

   İmam hatip mezunu tüm KPSS B’de diyanet dışı bölüm seçebilir miyim.?

 86. emrah diyor ki:

  Üniversite 3. Sınıfta yım lisans sınavına girdim, 4. Sinifa geçtim ama okulu 4.siniftan sonra birakacam acaba ortaöğretim düzeyinde sınavına Girebilir miyim

 87. yasmin diyor ki:

  Daha önce bir önlisan bölümunu bitirdim bu yilda adaleti bitirdim tek ders sinavina kaldim gecen hafta onada girdim yanliz hala mezun görünmüyorum. Kpss başvurusunu yaptigimda adati secemiyorum neden ne ? Ve kpss şuan diğer mezun olduğum bölümden girersem adaletten tercih verebilir miyim yani kisacasi iki tiplomayla tecih verebilir miyim? Acil cevap

 88. vildan diyor ki:

  ben şuan açıktan lise okuyorum kpss başvuru yapabilir miyim gerekli şartlar neler yapabiliyorsam eğer hemen yardım edebilir misiniz bana ?

 89. aslı diyor ki:

  merhaba ben lisans 4.sınıfa yeni geçtim 2016 kpss’ye girme hakkım var, ben bu sınava girersem 2017 deki lisans sınavına girememe gibi bir durum olur mu?

  1. Busra diyor ki:

   Bu sorunuza cevap bulabildiniz mi ? Ben de aynu soruyu sordum ama öğrenemedim.

 90. feyza ar diyor ki:

  Merhaba acil cevap lütfen .Onlisans sosyal hizmet bu sne smezun oldum .Lisans dorduncu sınıfa geçtim okul oncesi ogretmenliği şimdi onlisans 2016 kpssye basvurmak istiyorum bu onlisansa girsem 2017 lisansa girebilir miyim lütfen acil yardım

 91. seda acil diyor ki:

  Şuan önlisans 2. sınıftayım. lise mi önlisans sınavınamı gireceğim?

 92. sefa diyor ki:

  Ben de önlisans mezunuyum. Açık öğretim lisans okuyorum ve tek ders sınavına girdim geçen hafta. Henüz açıklanmadığı için hala önlisans mezunu olarak görünüyorum. Tek ders bugun yarın açıklanıp lisans mezunu olarak göründüğümde önlisans KPSSS başvurum yanmış mı oluyor? Yarımlarınızı bekliyorum.

 93. Zafer aydinyilmaz diyor ki:

  Size birşey danışmam lazım. Şuan mühendislik okuyorum yaz okulundn tek dersim kaldı onu verince okulum btiyo. Bu ortaöğretim KPSS sınavına girebilme ve atanabilme durumum varmı ? Basvuru yapma hakkım var sinava ama tercih zamanı mezun olmuş olucam. mezun olduğum için tercih hakkım yanar mı?

  1. sefa diyor ki:

   sorunuzun cevabını aldınız mı? Bende aynı durumdayım.

 94. Turgut diyor ki:

  2004 imam hatip lisesi mezunuyum.kpss ye nasıl basvurabilirim..

 95. Sinan diyor ki:

  Önlisans 2. Sınıftayım kpss ye önlisanstan başvurdum lise mezunu oldugum için orta ögretim kpss yede başvurma imkanım varmı

 96. Halil İbrahim diyor ki:

  Merhaba. Lisans son sınıfa geçtim. 2016 Kpss Lisans’a girdim. 2016 Ortaöğretim’e de girebilir miyim ? Ayrıca 2014 Kpss Ortaöğretim puanımla CTE alımlarına başvurabilir miyim ?

 97. yasemin diyor ki:

  şuan lisans 3.sınıftayım.Açıktanda bu sene önlisans bir bölüm aldım önlisans sınavına girebilir miyim?

 98. Zuhal diyor ki:

  Lisans mezunuyum ama hic bir kpss girmedim. Lise kpss grme hakkm varmi

 99. İlayda uygun diyor ki:

  Ben lisans mezunuyum ve iki tane ön lisansım var. Lisanstan girmem gerektiğini bilmiyordum her seferinde ön lisanstan giriyordum şimdi ön lisanstan kayıt yapamıyorum şimdi kpss ve yeterliliğe giremiyorum bu haksızlıktır üç ünüversite bitirdikten sonra sınava girememem ne yapmam gerekiyor lütfen cevap veriniz iki yıl daha mı bekleyecem lütfen bu sorunumu çözmeme yardım ediniz

 100. İbrahim bozkurt diyor ki:

  Şuan lise açık öğretim okuyorum kredim 169 kpss ye girebilirmiyim

 101. ercan diyor ki:

  Liseyi bitirdim fakat 2 dersim var diplomayı alamadım sınava girebilirmiyim tasdiknamem var

 102. Songül diyor ki:

  Bazi imkansizliklardan ötürü esim liseye gidememiş suan 37 yasinda KPSS ye nasil girebilir.açık ogretimle liseyi bitirip sonrami kpss ye bas vurmali yoksa kpss ye girip beraberinde lise okusa olurmu

 103. Çiğdem diyor ki:

  Şuan 11.sınıfa geçtim kpss ye gırebılırmıyım

 104. Ömer diyor ki:

  S.a ben lise 3 ôgrncisiyim 2 yıl üst üste kaldim okuma hakkim bitti açıktan devam edecem yanliz 2016 kpss girmek istiyorum ancak ögrenim belgesi vermiyorlar açık oğretim kayitlari eylülün başinda kpss başvurudu 24 agustos son gun ne yapacam ne yapmam lazim allah rizasi icin biri cevap versin

 105. Meltem diyor ki:

  4yıllık işletme mezunuyum 2016 kpss’ye başvurabilirmiyim

 106. Rukiye diyor ki:

  2017 yılında 2 yıllık üniversiteden mezun olacağım. Kpss başvurusu yaparken ortaogretimi mi tercih etmeliyim. Yoksa ön lisansı mi?

 107. aysegül diyor ki:

  almanyadan mezunum 3 senedir türkiyedeyim kpss sinavlarina gire biliyormuyum?

 108. rıdvan diyor ki:

  lisans 4. sınıftayım tek ders im var. lise kpss ye basvurdum. fakat sınavdan sonra lisans mezunu olunca tercihlerde sıkıntı olurmu

 109. Sefa diyor ki:

  Lise 4. Sınıfa bu yıl geçtim 15.09.1999 doğumluyum KPSS ye girebilir miyim??????!!!!!!!????????!!!!!

 110. yakup diyor ki:

  ön lisans ve orta öğretim kpss sınavının her ikisinede girebiliyormuyuz.?

 111. sümeyye diyor ki:

  Ben şuan üniversite ikinci sınıfa geçtim. lisem’de çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü okudum üniversiteye de bölümümden devam ediyorum. Hem ortaöğretim hemde önlisans kpss’ye girebilir miyim acaba yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden Allah razı olsun

 112. Murat diyor ki:

  2016 Lisans kpss sinavina girdim ama iki dersi veremedim okulda dönem uzattım.lise duzeyinde kpss ye basvurabilir miyim?

 113. Saniye diyor ki:

  Liseden hemşirelik mezunuyum sonrasında 2 yıllık başka önlisans başka bir bölüm okudum kpss sınavına liseden girebilir miyim

 114. duygu33 diyor ki:

  ben şu an üniversite 3. sınıf öğrencisiyim ortaöğretim kpss ye başvurdum. Yani benim iki sene sonra lisans sınavına girme hakkım gitti mi şu an ? Olurda ortaöğretimden memur olamazsam ne olacak ?

 115. Çiğdem Karakaya diyor ki:

  Lise mezunu oldum bu sene ve KPSS ye girmek istiyorum eğer KPSS sınavını kazanırsam direk memurluğa atanma şansım varmı ve lise mezunu kpss’de hangi sınava başvuru yapmasi lazım ?

 116. Muhammed diyor ki:

  2 yıllık üniversite ve şuan 2. Sınıftayım. Kpss de basvuru yaparken önlisans ve ortaöğretim çıkıyor bunun hangisine basvurmam lazim kafam karıştı yardimci olurmusunuz. Onlisans’a basvurursak üniversite bittikten sonra tercih yapacakmışız dogrumu acaba ben oyle duydum ve kafam karıştı.

 117. Ayşegül Timsah diyor ki:

  Yazdığıma göre sınava girmek istiyorum olursa

 118. Ayşegül Timsah diyor ki:

  Ben lisans mezunuyum. İşletme muhasebe-finansman Açıköğretim 2000 de bitti. Şimdi bundan sonraki sınava girip genel kültür genel yetenek sınavıyla b grubu memurluk yapabilir miyim yaşım 39

 119. Rabia diyor ki:

  Ben bu dönem önlisans a başlıyorum. Kpss ye girebilir miyim? Hem memur olup hem çalışabilir miyim ? Acil cevap verirmisiniz lütfen… teşekkürler

 120. Saniye diyor ki:

  Lise hemşirelik mezunuyum 2 yıllık başka bölüm önlisans okudum kpss ye hemşirelikten girebilir miyim

 121. Havva nur diyor ki:

  Merhaba açıktan önlisans okuyorum ama daha bitmedi. Lisans da 4.Sınıf öğrencisiyim. Ekimdeki kpss ye önlisans başvurusu mu yoksa ortaöğretim başvurusu mu yapabiliyorum? Bu iki kpss nin farkı nedir hangisine girmek hangi açıdan avantajlı? Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 122. Rabia diyor ki:

  Merhaba ben onlisans mezunuyum ve diploma da var.Hem onlisans hem orta öğretim olarak iki oturum daki sınava girme şansım yok diye biliyorum.Ama okudum bazı yazılarda var gibi bahsediliyor. Ben suanda ne yapabilirim

 123. Aly diyor ki:

  Merhaba aof 4. Sinif maliye bolumundeyim tek ders sinavi yapildi mezun olmaya hak kazandim
  Fakat elimde he uz bir belge yok 20 gun sonra aciklanacak bu durumda lise kpss ye basvurabilirmiyim acaba

 124. Aysun çay diyor ki:

  Ön lisans diplomam vae üstine iki yıl daha okuyup lisans diplomasınıda aldım ekimde olucak olan önlisans sınavına girebiliyormuyum yardımcı olun lütfen şimdiden teşekkürler .

 125. Hatice diyor ki:

  Merhaba ben bu sene tip1.sınıfa geçtim kpss ortaogretime girmek istiyorum eğer memurluk çıkarsa hem okuyup hem calisabilirmiyim universite ogrencilerine özel bir durum varmi

 126. derya diyor ki:

  ben lise hemşirelik mezunuyum.sınavsız geçişle 2 yıllık fizyoterapi kazandım.bu bölümü bitirdiğimde lise hemşirelik diplomam yanar mı yani 2 yıllık fizyoterapi bitirince lise hemşirelik olarak bir sonra ki kpss ye girebilir miyim

 127. busra diyor ki:

  Onlisans birinci sinifim 2.sinifa gectim daha mezun olmadim sinava onlisans olarak girebilirmiyim

 128. serhat diyor ki:

  Ben 2016 haziran ayında kamu yönetimi bölümünden mezun oldum.. fakat lisans düzeyinde yapılan kpss ye girmedim.. ekim ayında yapılacak olan orta öğretim/önlisans kpss ye başvuru yapabilirmiyim? ayrıca sınavda başarılı olursam atanırmıyım ?

 129. ahmet diyor ki:

  31 Mart 2016 tarihi ve öncesinde bir lisans diploması almaya hak kazanan
  adaylar, 2016-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Sınavına başvuramazlar.

 130. ahmet diyor ki:

  Bir adayın hem 2016-KPSS Lisans’a hem de 2016-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans’a katılması mümkün
  değildir. 2016-KPSS Lisans Sınavına başvurmuş adayların 2016-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans sınavına
  da başvuru yapmaları mümkün olmayacak, bu adayların 2016-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Sınavına
  başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir.

 131. ahmet diyor ki:

  MERHABALAR İLKÖNCELİKLE AÇIK ÖĞRETİMDEYİM 50 KREDİM VAR BAŞVURABİLİRMİYİM BAŞVURURSAM EYER NASIL BAŞVURABİLİRİM ŞİMDİDEN TŞK EDERİM

 132. Deniz diyor ki:

  Bir hafta sonra üniversite ek tercihi yapıcam aynı zaman da kpss ye basvurabilir miyim ?

 133. muhammet diyor ki:

  ben lise mezunu yum şuan ön lisans 2 deyim yani bu 2017 yaz mezunum kpss ön lisans olarak girebilirmiyim bir sıkıntı olmaz demi

 134. Latif diyor ki:

  Slm. Ben şuan 4. sınfa geçtim. 2016 yılı kpss orta öğretim sınavına girersem. 2017 yılında mezun oldugumu varsayalım. 2018 deki kpss Lisans a girebilir miyim.
  NOT: 2018 KPSS LİSANS SINAVINDA HALA ORTA ÖGRETİM SINAVINDAN GİRDİĞİM PUAN GECERLİ OLACAK YANİ ÇAKIŞIYORLAR SORUN OLURMU

 135. busra89 diyor ki:

  Ben şu an ilahiyat önlisans okuyorum ve 13 agustos 2016 da tek ders sımavına girdim.Kpss ye önlisans olarak girmek istiyorum ama sonuçlara açıklanmadığı için diplomam yok bunun için bürodan bi belge almam gerekiyomu nasıl kpss başvurusu yapabilirim?çok acil yardim…

 136. maksut diyor ki:

  Lise mezun uyum ilk defa başvuru yapacam yaşım 35 nereye başvuru yapacam

 137. aysel diyor ki:

  merhaba ben suan lisans 3.sınıfayım onlisansı sayfa kabul etmedi ortaogretim duzeyindi basvuru yapacagım fakat mezun oldugum lise çlp ve alanım yok bolumlere baktım hep meslek çıkışlılar için ne yapmalıyım

 138. Ramazan diyor ki:

  Merhaba,
  Lisans başvurusu sırasında tek dersim kalmıştı ve henüz mezun değildim. Önlisansa başvururum diye lisansa başvurmadım ancak lisans başvuru tarihinden sonra mezun oldum. Şimdi Önlisansa başvurabilirmiyim? Yardım lütfen.

 139. Esranur diyor ki:

  Ben önlisans ilahiyat okuyorum ,hem önlisanstan hemde ortaöğretimden kpss sınavına girebilirmiyim

 140. ecem diyor ki:

  daha önce üniversite sınavına girmemiş bir lise mezunu olan bir insan kpssye nasıl başvuru yapabilir.

 141. Mahmut diyor ki:

  2016 onlisansa giren biri mezun olrsa 2017 lisansa da girebiliri mi..
  Not:bir çok arkadaşım bu sorunun cevabını bekliyor lütfen cevaplarsaniz seviniriz

 142. ahmet yasin diyor ki:

  selamun aleyküm
  benim sorum liseyi yarıda donduranlar kpss ye girebilirmi hemen cevaplarsan memnun kalırım

 143. Elif diyor ki:

  Şuanda ben açıktan imam hatip okuyorum ve içerideki imam hatip derslerimi bitirdim sadece kredim kaldı bu durumda ben kpss girebilir miyim ?

 144. Deniz diyor ki:

  kafam cok karışık ben şimdi lise mezunuyum kpss başvuru yapıcam ama ösym 2 tercih hakkımı yapıcam 1.sinde tercihim gelmedi 2 tercihde 4 yılk bölüm gelirse yinede kpss girebilirmiyim yoksa kpss lise düzeyinden başburu yaptığım için ğiremezmiyim ya kafam karıştı..

  1. suzan diyor ki:

   Lise mezunuysan . Lise mezunu olarak kpssye girmende bir sorun yok.universite teircihi vermis olman veya şuan üniversite okuman kpss ye girmene engel degil .

 145. ezgi diyor ki:

  ben 2015 lise mezunuyum ve üniversite tercihi yapmadım şuan kpss ön lisansa girebilir miyim?

 146. Seher diyor ki:

  Ben lise son sınıfım KPSS ye başvurmak istiyorum hangi adımları izlemek gerekiyor yardımcı olur musunuz

  1. Ömer diyor ki:

   Kimligini alip yaşadigin ildeki başvuru okullari var bak internetten 2,3 başvuru parasi aliyolar sonra halk bankasindan 55 tl ye oduyorsun osym şifresi verecekler o şifreyle halk bankasindan odersin

 147. Tugba diyor ki:

  Selam
  Önlisans 2.sınıfım ama okumuyorum öğrencı gozukuyorum lisemi önlisansmı secmeliyim

 148. Ali diyor ki:

  ben 16 yasındayım lise 3 e yenı gectım kpss gırebılırmıyım gırersem ne olacak cevap verebılırmısınız

  1. Ömer diyor ki:

   Girebilirsin kardeşim yaşadigin ildeki başvuru yapan okula git tabi once okudugun okula gidip ogrenci belgesi al sonra başvuru yerine git kaydini yaptr halk bankasindan öde kpss memur olabilirsn zabit katipi bazi kamu kurumlarnda yer alabilirsin tabi calişman lazim :)liseyi bitirir bitirmez memur olursun universite işi yaş hadi yolun acik olsun

 149. mehmet diyor ki:

  Merhaba, Haziran ayında lisans bölümünü bitirdim ve KPSS-lisans başvurusu yapmadım. Yazınıdan anladığım kadarıyla KPPS-önlisans sınavına girme hakkım var. Fakat sınavda başarılı olursam atamam yapılacak mı? Çünkü artık lisans mezunuyum

 150. mahmut diyor ki:

  mrb lisans mezunu oldum bu sene ama 2016 lisans sinavina basvuru yapmadım.2016 ortaöğretim kpss ye girebiliyor muyum ?

 151. samed diyor ki:

  merhaba ben ön lisans okuyorum okulum 1 sene uzadı bazı sebeplerden dolayı kılavuzda 2 yıl geçerli diye bir ibare var ben şimdi ön lisanstan girebilir miyim eğer ki girebiliyorsam seneye tercih yapabiliyor muyum yardımcı olursanız sevinirim

 152. meltem diyor ki:

  Ben liseyi yeni bitirdim ve lisans tan bir bölüm kazandım universitede kayıt yaptirsam kpss ye girebilirmiyim

 153. Cevap verilmeyen soru! diyor ki:

  lisans 4. sınıf öğrencisiyim, kpss önlisans sınavına neden giremiyorum? daha önce girmiştim ama şuan eğitim bilgim lise.

 154. şengül aydoğan diyor ki:

  lise mezunuyum 2016 kpss girebilirmiyim kayıy olabilirmiyim tşklr

 155. yeşim diyor ki:

  ben lise menzunuyum bu yıl ünüversiteye geçtim ön lisans sınavına girebilirmiyim ?

 156. selahattin diyor ki:

  önlisans da okuyrum lise düzeyineden kpss ye girebilir miyim

 157. Halime diyor ki:

  Acik lisede okuyorum 75 kredim var kpss sinavina girebilirmiyim acaba

 158. Batuhan diyor ki:

  Lise son sınıf öğrencisiyim bende yapılacak olan kpss sınavına girebilirmiyim

  1. Sefa diyor ki:

   Batuhan kardeşim bende aynı durumdayım soruna cevap alabildin mi????

 159. Emine diyor ki:

  Lisans 3.sınıfa geçtim bi de önlisans bitti ama bir dönem uzadı hangisinden girebiliyorum

 160. MUSTAFA diyor ki:

  merhaba 2014 yılında kpss ye lisans düzeyinde girmiştim fakat mezun değildim şu anda da hala mezun değilim bu seneki ortaöğretim kpss ye girebilir miyim ? 2016 lisans kpss ye girmedim .

 161. Gamze diyor ki:

  06.06.2016 tarihinde lisans mezunu oldum
  Kpss lisans basvurusu yapmadm çünkü o zamn mezun değildim.
  Lisans başvurularında sonra mezun oldum
  Önlisans kpss ye giremiyorum galiba orta öğretim kpss sınavına girebilirmiyim ?

 162. sait diyor ki:

  Önlisans son sınıfa geçtim önlisans olarak gitmek istiyorum mezun olmadan tercih yapabilir miyim yoksa tercih yapabilmem için mezun olmayı mı beklemem mi lazım yardımcı olurmusunuz ona göre kayıt yapmayı düşünüyorum

 163. Cumalı diyor ki:

  Ben üniversiteyi busene kazandim ve KPSS girmek.istiyorum hangisine girecem ortaöğretime
  Yoksa on lisansa mi ACİL Bir bilgi lutfen

 164. Ömer diyor ki:

  Mrb ben aol öğrencisiyim başvurabiliyormuyum?

 165. eray diyor ki:

  lisans mezunuyum mayısta yapılan kpss b ve kpss a sınavlarına girdim istediğim ğuanı alamadım ekim ayında yapılacak olan kpssye girebilirmiyim alacağım puan geçerli olurmu

 166. Aysun diyor ki:

  19 yaşindayim açik lise okuyorum 3 ay hasta kabul kursuna gittim bu yilkki KPSS sinavina girebilirmiykm

 167. nimetullah diyor ki:

  Mrhb ben meslek lisesi acik ogretim ogrencisiyim bu yil mezun oldum kpss basvurusu yapamiyorum mezunum ama osym sayfamda (okuyor) diye gorunuyor.

 168. Elif diyor ki:

  İlahıyat önlisans ve çocuk gelişimi önlisans mezunuyum 2 si içinde ayrı ayrı mı kpss ye girmem gerekir ?

 169. Hüsne diyor ki:

  3. Sınıfa geçtim 2 yıl içinde bitmiş olacak girebiliyormuyum

 170. Hüsne diyor ki:

  Açık öğretim öğrencisiym kredim 81 2016 lise kpss olarak girebiliyormuyum yoksa 2018 imi beklemem gerekiyo

 171. taşkın diyor ki:

  ben lisans mezunuyum son gelişmelerden sonra memur olmak istiyorum , 7 yıldır kpss ye girmedim. mayıs daki sınava da girmedim. bu önlisansa girilebiliyormu

 172. hazal diyor ki:

  Merhaba lisans 4. sınıfa geçtim. önlisans kpss ye girebiliyor muyum ? eğer önlisans a girersem seneye lisansa girebiliyor muyum?

  1. alper diyor ki:

   Bende ayni durumdayim.onlisans bitti lisanstanda subatta mezun olacagim mezun olunca ne olcak onlisans puanim yanacak mi ayrica lisans sinavi da 2 yil yok

 173. SAMED diyor ki:

  06.06.2016 tarihinde lisans meznu oldum. Ancak KPSS lisans sınavına girmedim, şimdi KPSS önlisans sınavına girebilirmiyim ?

 174. Erdem isa diyor ki:

  Merhaba. 2009 lisans mezunuyum. Daha onceki yillarda kpss ye lisans duzeyinde girdim. Fakat bu yil basvuru yapmadim. Simdi onlisans sinavina girebilirmiyim??? Bilgisi olan arkadaslar varmi??

  1. deniz diyor ki:

   giremezsin

 175. Yunus diyor ki:

  Açık öğretim ilahiyat 2. Sınıf oğrencisiyim seneye mezun olacağım, önlisans sınavına girebilir miyim ?

 176. SEMİH diyor ki:

  MERHABA BN SUAN ÖNLISANS OKUYORUM YAZ OKULNDAYIM INS YAZ OKULNDA MEZUN OLCAM SINAVA ÖNLISANS OLRAK GIREBILIRM DMI

 177. murat diyor ki:

  ben ocak 1999 dogumluyum.18 i daha doldurmadım. sınava gırmemde sakınca varmı acaba

 178. mehmet diyor ki:

  Merhaba ben şuan lise diplomam var elimde iki yıllık açıktan okuyorum KPSS lise düzeyi olarak mı yoksa ön lisans olarak mı giremem gerek , ?

 179. Dilara Tuğçe diyor ki:

  Merhaba bende lisans okuyorum 2.sınıfı bitirdim bu sene 3 oluyorum kpss önlisansa başvuru yapmak istiyorum ama sistemde sadece lise diploması gözüktüğü için onaylamıyo ne yapmam gerek?

 180. Serkan diyor ki:

  Merhaba ben lisans mezunu olmadan kppss lisansa girdim ama puanim hesaplanmadi önlisans diplomamda var lisans mezunu olamadim ve puanimda hesaplanmadigi icin onlisans kpssye basvuru yapabilirmiyim? Tesekkurler.

 181. selçuk diyor ki:

  2016 haziran ayı lisans mezunuyum bu sınavlara başvuru yapabılıyor muyum bu sene sadece sınav olarak alese girdim kpss a ya yada lisans düzeyine girmedim.

 182. selçuk diyor ki:

  ben uluslarası ilişkiler 2016 haziran ayında mezun oldum kpss alana başvuru yapmadım bu olacak sınava girebiliyor muyum lise ve ya önlisans düzeyinde, önlisans mezunu değilim, lisansımı da 2016 haziranda tamamladım.

 183. Sare diyor ki:

  2016 lise mezunuyum ama 17 yaşındayım ortaöğretim kpss sınavına girebilir miyim yaş konusunda sıkıntı olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim :)

 184. Semih diyor ki:

  Ben lise terk kpss ye gire bilirmiyim. Bilgisi olan varmı acaba

 185. okan diyor ki:

  kpss 2016 alan sınavına gırdım fakat mezun degılım ama kpss lıse duzeyı sınavına gırmek ıstyorum bu sınava gırebılırmıyım gırmem ıcın yapmam gereken nedır

 186. pinar diyor ki:

  Lisans sınavına girdim.ama on lisans tan farklı bir bölüm okuyorum ayrıca ön lisans 1.sinif bittirdim 2.sinifa geçtim . ön lisans sınavına girebilir mıyım

 187. Tülin diyor ki:

  Lisans kpss sınavı basvuru tarıhınden sonra lisans mezunı oldum şimdi benım egıtım durumum ortaöğretım onu guncellemeden sınav basvurusu yapsam sıkıntı olur mu

 188. Orhan BACAK diyor ki:

  Merhaba

  Lisans 3. Sinifta okumaktayim lise diblomam mevcut lakin onlisans olarak kpss ye basvuru yapabilir miyim

 189. ozan diyor ki:

  on lisans örgün elektrik mezunuyum daha sonra ise aöf lisans tamamlama kapsaminda isletme lisans mezunu oldun kpss on lisans sinavina girebilir miyim ?

 190. Galip diyor ki:

  Merhaba ben şuan açıktan lise okuyorum 36 yaşındayım ayrıca oto elektrik kalfalık belgem var bende kpss ye girebilirmiyim acaba

 191. şeyma diyor ki:

  merhaba, kardeşim lise son öğrencisi stajyer olucak busene ama kpss ye girebiliyormu ?

 192. sümme diyor ki:

  liseden sorumlu gectim kpss ye girebilir miyim

 193. Meryem Teymur diyor ki:

  Ben lise4 öğrencisiyim . Bu sınava girebilir miyim

 194. tayfun diyor ki:

  Öğretmenlik mezunuyum 2016 lisans kpssye girdim lise duzeyi kpss ye girebilir miyim detaylı anlatır misiniz

 195. rahime diyor ki:

  merhaba açıköğerim 4. sınıf öğrencisiyim tek ders sınavım var bu hafta kpssye lıse mezunu olarak girebılırmıyım lutfen yardımcı olurmusunuz

 196. hatice diyor ki:

  merhabalar ben şuan ön lisans 2.sınıf öğrencisiyim kpss de ön lisans dan mı gireceğim… yardımcı olursanız sevinirim

  1. Amine diyor ki:

   Açık öğretim lisesinde okuyorum 3. Sınıf kpss ye girebiliyormuyum ?

 197. Meliha Gülaç diyor ki:

  Lisans mezunuyum ama önce 2 yıl bankacılık okudum sonra AÖF den 4 yıla tamamladım ilk kez kpss ye giricem şuanda başvurusu yapılan önlisans ve liseliler için olan bu kpss sınavına girebilirmiyim?

 198. Mete diyor ki:

  Ben lise 2 sen terk ettim ve simdi engelli raporu alican bu raporu alınca KPSS te gire bilir miyim

 199. emine diyor ki:

  merhaba ben önlisans mezunuyum. simdi hem onlisans hemde lise sinavina girebilirmiyim bana ne avantaji olur yanitlarsaniz cok sevinirim

 200. kader diyor ki:

  Ben basvurumu önlisans olarak yaptim fakat daha okulum
  bitmedi sinav bittikten sonra okulum devam ederken sozlesmeli calismam mumkunmu

 201. Adem diyor ki:

  Mrh.ben 4 yıllık gazetecilik okumuş 2 yıldır mezun olmuşum çalışmıyorum şuan ortaöğretim düzeyındeki pkss sınavına girmeye hakkım varmı yokmu

 202. Halil diyor ki:

  Mrb,lisans 4.sınıftayım 1dersim kaldı mezuniyete lisans KPSS ye başvuru yaptım fakat bir problemden dolayı sınava giremedim aynı zamanda ön lisans mezunuyum KPSS ye önlisans düzeyinde başvuru yapabilir miyim?

 203. adem diyor ki:

  2 yıllık meslek yüksek okulu mezunuyum açıkdan 4 yıllığa tamamlıyorum okuyorum yanı önlısan mezun olduğum okul üzerinden kpss başvuru yapamıyorum çünku sistemde sadece lise mezunu oldugumu ve lısans okuyor gözüküyorum ( önlisans mezun oldum o cıkmıyor sistemde ) ne yapmalıyım yardımınız için teşekkürler şimdiden

 204. merve diyor ki:

  lisans 3. sınıf öğrencisiyim ortaöğretim kpss sine girebilir miyim bu sınava girersem artık lisans kpss ye giremez miyim???

 205. Rabia diyor ki:

  Merhaba önlisans mezunuyum ortaogretimden sinava girip tercih yapabiliyormuyum?

 206. sanem diyor ki:

  şuan önlisans okuyorum sınava ortaöğretim olarak girebilirmiyim ?

 207. gülay diyor ki:

  Meraba ben lise mezunuyum geçen yıl mezun oldum önlisansım yok sadece liseden mezun oldum.. Bu yıl açıköğretimden okuyacağım ben başvuru yaparken ortaöğretim mi önlisans mı işaretleyeceğim ????? Ortaöğretim lise mezunları için mi geçerli.. ??

 208. ezgi diyor ki:

  eğer 31 mart 2016 tarihi ve öncesinde lisanstan mezun olduysanız önlisans kpssye giremezsiniz

 209. Veysel diyor ki:

  Hem ön lisans hem lise düzeyi olarak 2 sınava aynı dönemde girebilir miyim ?

 210. Fırat diyor ki:

  önlisans öğrencisiyim kpss’ye ortaöğretim olarak girersem önlisans mezunu olduğumda hâlâ ortaöğretimden tercih yapabilirmiyim yoksa tercih haklarim yanarmi ?

 211. fatma deniz diyor ki:

  Merhaba, ön lisans mezunuyum ve AÖF 4. sınıftayım ve mezun olmam için tek dersim var. Şu durumda ön lisans kpss ye başvuru yapabiliyorum, fakat tek ders sınavım 13.08.2016 da, bu sınavdan geçtiğim takdirde başvurum iptal mi olur? Durumum ne olur? Yardımcı olur musunuz ? Şimdiden teşekkürler…

  1. rahime diyor ki:

   Fatma deniz merhaba sorunuzla ılgılı cevap geldımı sıze

 212. Sabri diyor ki:

  2016 kpss ortaögretim/ önlisans da ikisinden birine girme seçeneğinimiz görünüyor ön lisans diplomasına sahibim ama ortaöğretimden girmem bana ne gibi bir yararı veya zararı olur?

 213. afane diyor ki:

  şu an lise son öğrencisiyim sınava girebilir miyim

 214. TUGBA diyor ki:

  MERHABLAR BEN MESLEK LISEI ACIKOGRETIM MEZUNUYUM AMA DIPLOMA ALMADIM HENUZ KPSS ICIN ORTAOGRETIMEMI GIRMEM GEREKIYOR ONLISANSMI

 215. AHMET diyor ki:

  lise mezunuyum kpssye hangisinden girebilirim ön lisans mı? orta öğretim mi ?

 216. mehmet diyor ki:

  Lise son sınıfa geçtim kpss lise düzeyine girebilirmiyim
  Cevapla

 217. mehmet diyor ki:

  Lise son sınıfa geçtim köşe lise düzeyine girebilirmiyim

 218. Berkay diyor ki:

  ben bu sene lise son (12.) a geçtim sınava başvurabilir miyim ?

 219. Abdullah diyor ki:

  AÖF işletme 3.Sınıf öğrencisiyim, Lise diplomam var, Kpss ye Önlisans düzeyinden girebilirmiyim, 3 sınıf öğrencisi olduğum için Önlisans diploması almaya hak kazanmış bulunuyorum.

  Teşekkürler.

 220. Necati diyor ki:

  Bu sene kpss ye girmek ıstiyorum ancak bu dortlere gecmeden ortaokulu bitirdim ve lıse bırden terkım gırebılırmıyım acaba sımdıden tesekurler

 221. Rıdvan Akbaba diyor ki:

  İyi günler yurt dışında lisans düzeyinde okul bitirdim ama denkligimi alamadım 2016 da ki lise düzeyi kpss ye girebiliyor muyum ?

 222. Uğur diyor ki:

  Merhabalar arkadaşlar ben aöf son sınıf öğrencisiyim fakat önlisans diplomam var. 2016 yılında lisans sınavına başvuru yaptım ama sınava girmedim önlisans olarak 2016 kpss ye girebiliyor muyum cevaplarsanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler

 223. rabia diyor ki:

  önlisans okudum ama alttan iki tane dersim var halamezun olamadım. önlisans olarak kpss ye başvuru yapabilirmiyim

 224. Dilek diyor ki:

  Aof lisans mezunuyum.onlisans duzeyinden kpss sinavina girebilirmiyim?tsk.ler.

 225. Anıl diyor ki:

  Ben 4 yıllık lisans mezunuyum. Mezun olduğum lisans programı Fen Bilgisi Öğretmenliği. Daha sonrasında 2 yıllık fizyoterapi okudum. Lisans diplomam ile önlisans diplomamın bir ilişkisi söz konusu değil; Aynı bölüm üzerinden lisanslıların önlisanslıların kadrolarını doldurmalarına ben de karşıyım fakat benim durumum farklı. Ben önlisans sınavına başvuru yapamaz mıyım? Hangi kurum ile iletişime geçilmeli? Bence bu konuda çıkarılan kanun veya kararda bir ihmal söz konusu. Öğretmenlik okuduk diye sevmeden öğretmenlik yapıp ileride çocuklarımızın eğitimini kötü mü etkileyelim. Lütfen ses bulsun.

 226. cansu diyor ki:

  Benm liseden bir dersim wardi mezun olmadm diploma almadm KPSS ye girebilirmiyim acaba

  1. melih diyor ki:

   aynı sorun bendede var ekimde sorumluluk sınavına gireceğim acaba sınava girebilirmiyim?

 227. Erdoğan diyor ki:

  Meslek lisesi mezunuyum elektrik bölümü. KPSS ye ilk defa giricem 1985doğumluyum acaba yaş sınırımla alakalı bi problem olurmu yaş sınırlaması kaç acaba kpss ye girmek için.

 228. seda diyor ki:

  ortaokul mezunu kpss ye girebilir mi acaba

 229. Sefa diyor ki:

  6/6/2016 tarihinde Aöf lisans mezunu oldum. Önlisans diplomam var fakat KPSS sınavına lisans olarak girmedim. Önlisans girerim diye düşündüm fakat şimdi giremiyorsun diyor herkes, bu sene yeni mezun olarak önlisans KPSS ye giremiyor muyum ?

 230. Ahmet diyor ki:

  Suan on lisans mezun ogrenci durumundayim fakat staj defterimi yeni yolladim henuz tam olarak diplomami almis degilim ortaogretim duzeyinde kpssye basvurabilir miyim ?

  1. Büşra diyor ki:

   Bende aynı durumdayim cevap alabildin misen

 231. aydan diyor ki:

  İyi günler.ben 2 sene muhasebe okudum daha sonra dgs ile iktisata gecis yaptım.onlisans kpssye girebiliyomuyum. Yardimci olursaz sevinirim
  Iyi calismalar.

 232. Habibe diyor ki:

  Ön lisans okudum fakat alttan dersim kaldı kpss ön lisansa gidebilir miyim

 233. sevinç diyor ki:

  Merhabalar
  Ben 2 yıllık okudum. 2. sınıf bitti fakat alttan derslerim var bu durumda kpss’ye girebilir miyim? Girebiliyorsam da kazandığım takdirde diploma istediklerinde durum ne olur? Geçici diploma kabul olur mu? Riske atmak istemiyorum bu konuda yardımcı olur musunuz???

 234. Eyüp diyor ki:

  Merhaba ben liseyi 2005 yılında bitirdim ama alttan derslerim var diplomayı alamadım şimdi liseler 4 sene olduğu için 1 sene daha okumam gerekiyormuş en azından sınavlara girmem gerekiıo acaba kpss ye girebilirmiyim yardımcı olurmusunuz

 235. Dilek diyor ki:

  Merhaba Lise bitirdim fakat 1. dersi veremediğim için tasdiknamem var . KPSS sınavına girebilir miyim?

  1. melih diyor ki:

   aynı sorunu bende yaşıyorum acaba girebilirmiyim?

   1. melih diyor ki:

    aynı sorunu bende yaşıyorum acaba girebilirmiyim?

  2. melih diyor ki:

   aynı sorunu bende yaşıyorum acaba girebilir miyim? ama ben tasdikname almadım

 236. ünal diyor ki:

  şuanda üniversite 2. sınıftayım lise mezunları için olan kpss sınavına gırebılırmıyım acaba merak edıorum

 237. gökçe diyor ki:

  Ben lise 12. sınıftayım mezun olmadan kpss sınavına bu yıl müracat edebilirmiyim . Çabuk yanıtlarsanız memnun olurum .

 238. duru diyor ki:

  Sınav tarihi ve. Başvuru tarihi ne zaman lütfen cevaplar misiniz??

 239. Meryem diyor ki:

  Ben lisans 3 .siniftayim (ceko)ama kaydim dursada devam etmiyorum .aoften simdi 2. Sunifa gectim sosyal hizmetler okuyorum ben hangi kpss turunden girebilirim

 240. Ahsen diyor ki:

  Merhaba lise 4. Sınıfa geçtim kpssye girebilirmiyim?? girmem neyi degistirirr??

 241. CEMAL diyor ki:

  Lisans başvuru tarihinden sonra lisansı bitirdim önlisans olaraksınavagirebilirmiyim

 242. büşra diyor ki:

  Merhaba Eczacılık mezunuyum kpss atamasi olmuyor 2 yillik acik ogretim mezunuyum sinava onlisanstan girebilir miyim?

 243. Naz diyor ki:

  Ben 2011 lisans mezunu olarak daha öncw kpss ye girdim. Şu 2.üniversite önlisans mezunuyum. Önlisans olarak yeniden kpss ye girebilirmiyim?

 244. Zeynep atasoy diyor ki:

  Kpss 2016 lise ve on lisans sinavina girmek istiyorum.fakat lisans işletme mezunuyum.bu sinava başvuru yapabilir miyim.kayitlar ne zaman başlıyor ve sinav tarihi Ne zaman acaba bilgi verir misiniz.tesekkur ederim.

 245. adem diyor ki:

  kamu yönetimi (lısans) 3. Sınıf ögrencısıyım. Lıse dıplomam var. önlısans dıplomam yok yine de 2016kpss önlisanstan basvuru yapabilir miyim?

 246. Bahar diyor ki:

  Sürekli ertelenen aöf tek ders sınavına girerek lisansdan mezun olabileceğim.Fakat kpss lise sınavlarına girmek istiyorum.Tek ders sınavı şimdilik 13.08..2016 görülüyor.Kpss başvuruları 9-24.08.2016 tarihlerinde fakat diploma elime bu tarihler arası geçermi bilmiyorum.Lisans kpss başvurusu yapmadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. rahime diyor ki:

   bahar hanım sızınle aynı durumdayım cevap geldımı size

 247. Seda diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar şuanda lisans mezunuyum ama diplomamı almadım mezunıyet belgem var ortaöğretim KPSS girme şansım varmıdır acaba ?

 248. Dilan diyor ki:

  Şuan sağlık kurumları işletmeciliği 2 sınıfı bitirdim fakat yıl uzattim KPSS ön lisans sınavına girebilir miyim ?

 249. Kevser diyor ki:

  Lisans 3. Sınıfa geçtim lise mezunu olarak sınava girmek istiyorum tercih sırasında okulla ilişiğimi kesmem gerekiyor mu ve gerekmiyorsa okurken çalışabilir miyim?

 250. hakan diyor ki:

  2011 lisans mezunuyum ve şu anda sağlık meslek yüksekokulu paremedik (2016) bitirdim. önlisans olarak kpss ye girebilirmiyim.

 251. Züleyha diyor ki:

  Merhaba,ben açık öğretim meslek lisesinde okuyorum. Haziran 2017de mezun olucam. 2016 KPSS ye girebilirmiyim?

 252. Nurcan diyor ki:

  Universite 2 yillik bitti fakat alttan 1. Donemden 2 alttan dersim var . kpss onlisansa girebiliyor muyum?

 253. mehemt diyor ki:

  lisans 4. sınıfına geçtim ortaögretim kpss ye girebilirmiyim?

 254. selçuk diyor ki:

  Eylül de lise 4.sınıfı okuyacağım . Benim kpss ye girme durumum nedir?

 255. Ipekkk diyor ki:

  Ben lisans 3. Sinif oldum. Lise diplomam var. Onlisans kpss ye girebilir miyim? Lutfen yardim edin.

 256. Faruk Köse diyor ki:

  Ben lise son sınıfa bu yıl geçtim ve bu konuda hiç bir bilgim yok sınava girebilirmiyim ?

  1. Sefa diyor ki:

   Kardeşim bende senin durumundayım bir cevap alabildinmi

 257. Gamze diyor ki:

  Ben önlisans tıbbi laboratuvar mezunuyum ayrica lise duzeyinden hemsirelik mezunuyum ve hep hemsire olarak calistim kpss ortaöğretim duzeyinden girebilirmiyim
  giremezsem önlisansdan girip ve bu puanla ortaogretim tercihleri yapabilir miyim

 258. gülay diyor ki:

  meraba ben liseyi dışardan okuyorum 27 yaşındayım acaba bende kpss ye girebilir miyim

 259. rayme diyor ki:

  Daha mezun değilim ama en son lisan sınavına girdim önümüzdeki sınavlarda mezun olmadığım taktirde önlisans olarak sınava girebilir miyim

 260. Özlem Değirmenciler diyor ki:

  Lisans 2. sınıfa geçtim.Elimde sadece lise diplomam var.Sınava girebilir miyim ? Eğer girebiliyorsam okul devam ederken devletin bünyesinde çalışabilir miyim ?

 261. Adem diyor ki:

  Arkadaşlar ben önlisans mezunu tüm ve lisans 4.siniftayim tek dersim kaldı benim durumum biraz karışık aydinlatirmisiniz kpss ye onlisansdan başvurmak için başvurduktan sonra mı lisans mezunu olabilirim yoksa başvuru suresi bittikten sonra mı olmam gerekiyor tek ders sinavi 6 ağustos muhtemel sonuç açıklanma suresi 10-15 gün kpss başvurusu 9-21 ağustos

  1. rahime diyor ki:

   Adem bey Bende sızın durumunuzdayım cevap geldımı sıze

   1. sefa diyor ki:

    bende aynı durumdayım. Tek ders sınavına girdim fakat açıklanmadı henüz mezun görünmüyor o yuzden. Başvuruyu şuan önlisans mezunu olarak yapsam yarın öbür gün tek ders acılanıp lisans mezunu olarak görünürsem bi aksilik olur mu?

 262. Beytullah diyor ki:

  Ben lise mezunuyum fakat ön lisansın yoq bu durumda KPSS ye başvurabilir miyim ?

 263. xxxxxx diyor ki:

  önlisans diplomam mevcut.ancak lise düzeyinden girebilir miyim.

 264. Batuhan diyor ki:

  Arkadaşlar şuan lise 4.sınıftayım KPSS ye girebilir miyim bir söyler misiniz?

  1. Sefa diyor ki:

   Kardeşim soruna cevap bulabildinmi bende lise 4 deyim sınava girebilir miyim??????????

 265. mehmet diyor ki:

  Ben lisans mezunuyum sinava girdim lise seviyesi de kpss girebilir miyim.

 266. pelin diyor ki:

  Bu konuda nerden bilgi alabilirsiniz yüz yüze

 267. pelin diyor ki:

  Merhaba ben lise mezunum lise KPSS sine basvurmak istiyorum lysden tercih yapmama kayıt olmama üniversiteye engel olur mu

 268. vahdet diyor ki:

  Laborantım…Keşke önlisans ve lisans okumasaydım liseden kolayca atamam olacaktı ki birçok arkadaşımın puanı benden düşük olmasına rağmen ataması oldu…..Okul bitirdiğim için alt öğretimden kpss ye giremiyorum…Ne kadar saçma bir uygulama…

 269. Tunahan diyor ki:

  Ben lise mezunuyum bu sene mezun oldum ösym nin sayfasında kpss önlisans düzeyi ve kpss ortaögretim düzeyi diye iki ayrı tarih var ben hangisine barvuru yapıcam ?

 270. Ali diyor ki:

  Merhaba haziran ayında acikogretomdwn mezun oldum.kpss sınavına ön lisans tan basvuru yapabilirmiyim.

 271. busra diyor ki:

  Ben liseyi2016 yilinda bitercegim kpss ye girebilirimiyim

 272. nazlı diyor ki:

  Merhaba benim önlisans diplomam var ve önlisanstan kpssye girmek istiyorum. Ancak 6 haziran2016 da lisans mezunu oldum. Şimdi önlisanstan kpssye girebilirmiyim. Girebilirsem atanabilirmiyim.mail adresime cevap yazabilirsiniz sevinirim.

 273. Arif Kılıç diyor ki:

  Merhaba ben meslek lisesi mezunuyum. Şu an lisans düzeyinde 2.sınıfı bitirdim. Kpss ye girerek kendi bölümümden bi yere atanarak öğrenciyken çalışmak istiyorum. Bunun için ortaöğretim düzeyi sınavına mı girmem gerekiyor. Lisans da iki yılımı bitirdiğim için ön lisans gibi davranılma ihtimali varmıdır? Mail adresime cevap yazabilirseniz çok sevinirim

 274. Mücahit diyor ki:

  Arkadaşlar ben şuan önlisans 1. sınıfı bitirdim ve seneye önlisans diplomasını almış olacağım. Sınavın geçerlilik süresi iki yıl olduğu için ikinci yılın atamalarından tercih yapmak istiyorum ancak atanma şansımı artırmak için sabah yapılan ortaögretim kpss ye de girmek istiyorum. Acaba böyle bir şey mümkün mü?

 275. gözde diyor ki:

  Üniversite 3.sınıf öğrencisiyim. Bu sene kpss lisans sınavına girmiştim. Tekrardan ortaöğretim kpss ye başvuru yapip sınava girme durumum var mı?

 276. atakan diyor ki:

  ben çocuk esirgemede kalıyorum ve memurluk sınavına gireceğim ama lise 3 de sorumlu derse kaldım şuan mezun oldum ve diploma alamadım sınav ekimde ben eylülde sorumlu dersimi vereceğim sınava girebilirmiyim ????

  1. Hande diyor ki:

   Lisans mezunlarinin onlisans sinavina girme hakki varmidir

   1. Hacı nazim yıldırım diyor ki:

    Merhaba.
    (Acil)
    İşletme Lisans ve ilahiyat ön lisansım var. Kpss ye DHBT için ön lisans dan girebilirmiyim. Giriliyorsa Dhbt için geçerli ön lisans puanı, kpss için ön lisans puanlarıyla tercih yapılabilir mi?

 277. bediha diyor ki:

  ben 2013 lisans mezunuyum.kpss 2016 ya lisans düzeyinde girdim.Ayrıca ön lisans sosyal hizmetler okuyorum.2017de mezun olucağım.22 Ekim 2016da olacak olan ön lisans sınavınada girebilirmiyim.

 278. Seren diyor ki:

  Ben 2017de lisanstan mezun olacağım A grubu kpss ye gireceğim ve ayrıca açıktan 2yıllık bölüm okuyordum bu yıl bitti ama mezun olamadım 1.olarak ben bu yılki önlisans kpss ye girebiliyormuyum ve hemen tercih yapabilecekmiyim çünkü lisanstan mezun olduğumda önlisans işe yaramayacakmış.
  2.olarakta ortaöğretim kpss ile önlisans kpss ye aynı anda basvuru yapabilirmiyim

 279. Burcu diyor ki:

  Merhaba ben önlisanstan engelli bakım ve rehabilitasyon bölümü mezunuyum kpss ye onlisanstan girip hem önlisans hem ortaöğretimden ( hemşirelik ) tercih yapabilir miyim ???

 280. büşra diyor ki:

  bu sene lise kpssine girip daha sonra o eğitim öğretim yılı içerisinde kpss à grubuna da girebilirmiyim?

 281. ahmet diyor ki:

  ben 2016 lisans kpss sınavına girdim fakat aöf 4. sınıftan 2 dersim alttan seneye kaldı. daha önce aldığım 2 yıllık ön lisans diplomamla ön lisans kpssye başvurabilir miyim?

 282. buse diyor ki:

  Ben dört yillik okuyorum ve bu yol 3 sinif olacagim onlisanstn KPSS ye girebiliyormuyum

 283. yusuf diyor ki:

  ortaöğretim kpss den 93 aldım bu yıl inşaat müh mezun oldum bu puanımla tercih edebilir miyim?

 284. fatma diyor ki:

  Ben 2012 düz lise mezunuyum,KPSS ye girmek istiyorum,eğer girerse kazanirsam,hangi bölümlerde işe alinabilirim

 285. Gülgün diyor ki:

  Önlisans 2. Sınıftaki fakat alttan dersim kaldığı için şubatta mezun olacağım güz döneminde. dolayısıyla önlisans olarak başvurabiliyor muyum acaba kpss 2016 ya

 286. zehra diyor ki:

  ben lisans işletme mezunuyum 2017 kpss ye girebilir miyim ?

 287. yusuf diyor ki:

  imam hatip son sınıftayım 4 sınıfta iken kpss dhbt sınavına girebilir miyim

 288. Mete diyor ki:

  Merhaba ben önlisans mezunuyum ortaöğretim kpss ne girebilme hakkim var mi ?

 289. Beyza diyor ki:

  Merhaba lise mezunuyum halkla ilişkiler aöf 1.sınıf neredeyse 6yıldır kayıt yenılemedım 2016 kpssye gırebılırmıyım

 290. Fatma Nur diyor ki:

  Lise 3. Sinif ogrencisiyim sinava girebilir miyim

 291. laborant diyor ki:

  merhaba ben sağlık hizm. önlisans mezunu olduktan sonra aöf iktisat fak. lisans bitirdim. önlisans böl.sağlıkçı olarak atanma şansım yokmu

 292. tugba diyor ki:

  merhaba açıköğretim tarih 3. sınıf öğrencisiyim. önlisans başvurusu yapabilir miyim.?

 293. ahmet.gg diyor ki:

  ben 2014 lisans mezunuyum daha önce lisans kpss ye girdim.. 2016 ygs den 2 yıllık bir bölüm okumak istiyorum.. bölümü okuyup bitirdiğimde kpss önlisans sınavına girebilir miyim

 294. Mert diyor ki:

  2015 te lisanstan uluslararası ilişkilerden mezun oldum. Bu dönem ise bölümümden alakasız iki yıllık adalet mezunu olacağım. Bu sene Kpss lisans için başvuru yapmadım. Ön lisansa yine de başvuramıyor muyum? Diyelim başvurabiliyorum, seneye Kpss lisans için başvuru durumu mu etkiler mi? Bu yazdiginiz ilk sorunun cevabı sanıyorum ki ön lisanstan lisansa geçiş yapıp lisans mezunu olanlar içindi?

 295. ercan diyor ki:

  orta okulu bitirdim liseyi dışarıdan bittiriyom halen devam ediyor kpss sinavina girme sansım varmıdır

 296. Hande diyor ki:

  Şuan önlisans 1. Sınıftayım lise diplomam var sadece, 2016 kpssye önlisans düzeyinde mi yoksa lise düzeyinde mi gireceğim?

 297. Dyg diyor ki:

  Sınav tarıhınde on lisans 2. Sınıfa gecmıs olucam..muracat edebılırmıyım..

 298. ömür diyor ki:

  çeko 3.sınıfım seneye ygsye girip 2 yıllık anestezi okuyup kpssde anesteziden atanmak istiyorum.kpss üst öğrenim şartına göre atanamıyor muyum kazanıp bitirsem bile???

 299. mehmet diyor ki:

  merhaba kpss lisans b başvuru yaptım ancak pişman oldum. başvuruyu iptal etme şansım var mı? (lütfen cevaplayın)

 300. Sude diyor ki:

  2015 İHL mezunuyum 2016 da yapılacak Ortaöğretim kpss girmem mümkün mu

 301. Sude diyor ki:

  2015 İHL mezunuyum 2016 da yapılacak Ortaöğretim kpss girebilir miyim

 302. Ceylan diyor ki:

  Ben açık lise mezunu olmak üzereyim ygsdende barajı aştım üniversteye baslamadan önce kpss sınavına girip kuran kursu hocası olabilme ihtimalim var mıdır.?

 303. Nur diyor ki:

  Şuan lise 3.sınıf öğrencisiyim bu sene sınava girebilir miyim ?doğum tarihim 09.04.1999

 304. Can diyor ki:

  Şu an lisans 1. Sınıftayım lise mezunu olarak girebilirmiyim

 305. Baris diyor ki:

  Merhaba. 3. Sinuf lisans ogrencisiyim. Kpss ye basvuracagm . Ogrenci belgem 3. Sinif 1. Donemine ait. 2. Donemi ninkimi olmak zorunda?

 306. Kübra diyor ki:

  Merhaba, ben 3 sınıf lisans KPSS başvurmayı düşünüyorum.Ayrıca önlisans KPSS girmeyi düşünüyorum. Sizce iki sınavda girebilirmiyim.Yardımcı olursanız sevinirim.

 307. doğan diyor ki:

  Suan lisans 4 siniftayim ikici dönem kayıt yatirmadim fakat sinav için başvuru yapmaya gittim sınava giremiyirsunuz dediler bu konuda bilgi alabilir miyim

 308. Settar diyor ki:

  İmam hatip lisesi 3.sinif öğrencileri kpss ye girebilir mi

  1. berna diyor ki:

   sorunuza cevap aldınız mı ?

 309. ismail diyor ki:

  Suan onlisans mezunuyum. 2016 haziran da lisans mezunu olacağım. Bu durumda istersem lisans veya onlisans olarak sınava görebiliyorum. Haziran 2016 da lisans mezunu olsam bile önlisans KPSS ye girip bu puanı 2 yıl boyunca kullanabilirmiyim tesekkurler

 310. ömer diyor ki:

  Lise 4.sınıftayım 2016 kpss ye girebilirmiyim izleyeceğim yol haritası nedir ? Tşk. Birde ne düzeyinden başvuru yapmalıyım SYG.

 311. emrah diyor ki:

  Kpss ye girmenin yas siniri varmi ?

 312. emrah diyor ki:

  Suan acik ogretim lisesinde okuyorum seneye mezun olacam.yani seneye mezun olacam icin bu yil kpss ye girebikirmiyim yoksa 2018 demi girecem.

 313. Gülbahar diyor ki:

  Aöf lisans 4.sinif ogrencisiyim.KPSS lisans sinavina girecem ama aof öğrenci belgesi almam gerekli mi?ÖSYM kayit yapmama izin vermiyor çünkü.

 314. nisan diyor ki:

  Ben su an lise mezunuyum sınava girebilir miyim?

  1. İlhan diyor ki:

   Evet

 315. Mehmet ali diyor ki:

  Lisans 3.sınıf geçen sene lisans a girdim. Bu sene lise kpss ye girebilir miyim

 316. samet diyor ki:

  2 yıllık makine bölümü okudum şuan açıktan kamu yönetimi 3.sinif okuyorum 2016 lisans kpssye girebilir miyim ???

 317. Buse diyor ki:

  Ben 1.sinif lisans öğrencisiyim ortaöğretim KPSS sınavına girebilir miyim ?

  1. İlhan diyor ki:

   Evet

 318. Gülşen diyor ki:

  Ortaokul mezunuyum kpssye girebilirmiyim olumlu ise nasil başvuru yapabilirim

  1. İlhan diyor ki:

   En az Lise mezunu olmanız gerekmektedir

 319. Gamze Ayten diyor ki:

  Merhaba ben önlisans 1. Siniftayim. Suan okuduğum için elimde lise diplomam da yok. Hangi kpssye girmem gerek? Lütfen cevap verin :/

  1. Mm diyor ki:

   Lise diplomasını almış bulunuyorsunuz sonuçta .liseden gireceksiniz

  2. ümit diyor ki:

   bu kpss puanları 2 yıl geçerlidir eger 2 sene içinde alttan ders bırakmadan mezun olursanız önlisansa gireblilrsiniz.isterseniz ortaöğretimede girebilirsiniz

 320. Yücel diyor ki:

  Suan onlisans 2. Sınıfım eylüldeki sınav bizim anladığım kadarıyla ama bu yani şuan basvurulari yapıldığı sınav oturumlarina ben katılabiliyor muyum

 321. Abdurrahman diyor ki:

  Lisans 4. Sınıf öğrencisiyim. Pedagojik formasyonumu şuan almaktayım. 2016 KPSS de eğitim bilimleri ve alan sınavına başvurabilirmiyim.?

 322. Aysel diyor ki:

  Merhaba ben lisans 3.sınıf öğrencisiyim lisanstan kpss ye girsem hem çalışıp hem okuyabilir miyim

 323. Yasemin aslan diyor ki:

  2001 lise mezunuyum 1pie doğumluyum kpss ye nasıl girebilirim

 324. mehmet diyor ki:

  değerli arkadaşlar şuan itibari ile tennuz ayında lisans mezunu olacam. aynı zamanda ön lisan mezunuyum. ön lisans kpss girdiğimde önümde herhangi bir engel olur mu..

 325. YASEMİN diyor ki:

  aöf 4. sınıf işletme okuyorum.elimde ön lisans diplomam var.kpss ye başvuru yapacağım fakat önlisans mı lisans mı yapsam karar veremedim.yerleştirme nasıl olur lisanstan girsem?

 326. nurcan diyor ki:

  Ben şuan lisans 3. sınıftayım ama kpss ye ortaöğretim düzeyinde girmek istiyorum bu durum okuduğum lisansı etkiler mi?Sonradan tekrar lisans kpss ye girebilir miyim?

 327. Cüneyt diyor ki:

  Ben şu anda önlisans 1. Sınıf öğrencisiyim. 2016 KPSS sınavına ÖNLİSANS düzeyinde girebiliyormuyum. Yoksa sadece LİSE düzeyinden mi girebiliyorum. Mail yoluyla da bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Üzeyir diyor ki:

   Kardeşim sana ne bilgi verdiler aynı soru bendede var cevabı merak ediyorum?

 328. merve diyor ki:

  şuan önlisans mezunuyum.2016 kpssye başvurabilirmiyim.2016 kpss Başvuru tarihi ne zaman..

 329. ercan diyor ki:

  üniversite 4. sınıfta öğretmenlik bölümünü okuyorum aynı zamanda önlisans paramedik 2. sınıfıda okuyorum bu sene önlisans kpss ye girebilirmiyim aynı zamanda lisans bölümünden ilişik kesmem gerekiyormu

 330. yasemin diyor ki:

  Lisans mezunu olarak kpss ye girdim.Sağlık meslek lisesi bölümümü tercih yapmak istiyorum bu yıl lisans düzeyinde sınava girip o puanımla mı tercihte bulunmam gerekiyor.Bilgisi olan lütfen paylaşabilir mi?

 331. Batuhan diyor ki:

  2014 önlisans kpssye girdim.2016 yapılacak olan lise düzeyindeki kpssye girebilirmiyim

 332. deniz diyor ki:

  meraba şu an lisans 2. sınıf öğrencisiyim . sınav ekimde olacak diye biliyorum ekimde 3. sınıf olucam lisans olarak girebilir miyim aldığım puan kaç sene bekler

 333. Osman diyor ki:

  Önlisans 1.sınıf öğrencisiyim kpss önlisansa girebiliyormuyum sınav olurkan 2 sınıfta olcam ve o sene mezun olmuş olacağım

 334. erman diyor ki:

  2014 yılında lisans sınavına girdim. Fakat okulu bitiremeden bırakmak zorunda kaldım. Suan ortaögretim sınavına girebilmek için herhangi bi yerden bilgi değiştirmem gerekiyomu yoksa sadece sınava başvuru yapmam yeterli olucakmı

 335. Şeyla diyor ki:

  ön lisans mezunuyum kpssnin hangi bölümünden sınava girebilirim

 336. Fatih gülbey diyor ki:

  Ben şuan aöf 4. Sınıftayım ama önlisans diplomam da var.Önlisanstan sınava girebilirim ama önlisans sınavına girdiğimde lisans mezunu olup lisans diplomam elimde olucak o zaman önlisanstan tercih yapma hakkım olur mu?

 337. EMİNE diyor ki:

  SİZDEN RİCAM CVP VEREBİLİR MİSİNİZ

 338. EMİNE diyor ki:

  ben şuan açıköğretim 2.sınıf işletme okuyorum önlisan tan girebilir miyim kpss

  1. Dursun diyor ki:

   ön lisans büro Yönetimi ve yönetici asistanlığı mezunuyum lisedende sağlık tibbi sekreterlik mezunuyum lise düzeyinde atanmamız daha kolay oolur diye düşünüyorum ön lisans mezunu iken lise düzeyinde kpss ye girme hakkımız bulunuyo mu lütfen bi yardımcı olabilirmisiniz ??

 339. Zeliha diyor ki:

  Ya bı lısans onlısans ne oluyo ? Ben suan acıkogretım okuyorum kredm 140 kpss sınavına gırmek ıstıyorum ne yapmam lazım

  1. NADİR KESKIN diyor ki:

   LİSANS 4 YILLIK ÜNİVERSİTE MEZUNLARI
   ONLİSANS 2 YILLIK ÜNİVERSİTE MEZUNLARI
   ORTAOGRETİM LİSE MEZUNLARI OLUYOR.
   SİZ ORTAOGRETİM DEN BAŞVURABİLİRSİNİZ 190 KREDİYİ TAMAMLADIKTAN SONRA SANIRIM YETİŞMEZ BİTİRMEMİZ 2016 KPSS YE.. ARTIK 2018 E KALDI.

   1. Gülay diyor ki:

    Acik ogretim lise okuyorum ve kredim 50civari benim girebilme durumum varmi

    1. Selman diyor ki:

     Var. Ama biise yaramayaabilor. Sinav iki yillik bu iki yildda oikulu bitirmen gerek bende 97 kireduim var ve sinavsa girrecem belki yuuksek puan alirsak kpss de ogrencci belgesiyle memur alma ihtimali olabilir. Sen yine de sinava gir

 340. Yunus Emre As diyor ki:

  Merhaba.ben 4. Sınıf lisans öğrencisiyim.2 yıllık önlisans diplomamda var.geçen sene kendimi denemek için LİSANS KPSS’ye girdim.ama bu sefer ÖNLİSANS KPSS’ye girmek istiyorum.bu mümkün mü?

 341. Meltem ugur diyor ki:

  Ben lisans mezunu iç mimarim fakat KPSS lisansta iç mimar alımı olmadığından o sınava gitmeyip KPSS ortaöğretime girip tercih yapabilir miyim

  1. ESRA diyor ki:

   hayır lisans mezunu olduğundan sistem seni kabul etmez

 342. adnan diyor ki:

  selam şuan açık lise okuyorum nasıl başvuru yapabilirim

 343. seda diyor ki:

  Su an isletme aof 3dersim kaldi pesine 4yilaa tamamlalamak icin tekrae yazilmayi dusunuorum hemen yazilirsam lisans olarak gitebllitmiyim?

 344. Mehmet diyor ki:

  Suan lisans tarih mezunuyum lise kpssine girebilir miyimm

  1. ESRA diyor ki:

   maalesef:(

 345. Janberk diyor ki:

  Biraz uzun olacak ama anlatmak zorundayim. Liseyi elektrik elektronik bölümünden mezun oldum ve üniversiteyide İki yıllık elektrik elektronik(endüstriyel otomasyon) okumuştum. Daha sonradan açık öğretimden fakultesi işletme bölümünden 4 yilliga tamamlayıp mezun oldum. Şimdi sorum şu olacak. lise mezunu olarak girebilir miyim KPSS ye? Ben meslek lisesindeki bölümden farklı bir bölümden üniversite bitirdiğim için lise mezunu girilebilecegini duydum. Bir kişi mahkeme yoluyla elde etmiş bu hakki. Diyorlar.

  1. deniz diyor ki:

   gayet basit aslında ne olursa olsun lisans mezunuysanız önlisansa ya da ortaöğretim sınavlarına giremezsiniz

 346. Fatma Alper diyor ki:

  Ben şu anda Lisans 3.sınıf öğrencisiyim önlisans sınavına girme hakkım varmı acaba ??

 347. Esra diyor ki:

  Ben onlisansdan 2012 de mezun oldum onlisans kpss ye girdim aciktan devam edip 4 e tamamliyorum 2014 de lisans sinavina girdim suan 2016 onlisans sinavina girebilirmiyim ??

  1. ESRA diyor ki:

   4 yıllığı tamamlamadıysan girebilirsin

 348. mustafa diyor ki:

  Mrb ben 2011 yılında liseden mezun oldum kpss girebilirmiym hangisi seçmm lazım yardımcı olurmusunuz

 349. Orhan diyor ki:

  Ben intibah süresinde uzmanlığı bıraktım memur olma şansım yandımı?????

 350. Melike Ören diyor ki:

  Merhabalar ben liseden mezun oldum ama üniversiteye gitmiyorum 2016 kpss ye girebilir miyim

  1. ESRA diyor ki:

   girebilirsin

 351. Meltem diyor ki:

  Lise son sınıf öğrencisiyim sınava girebilirmiyim

 352. Esra erdem diyor ki:

  Lütfen cevap verirmisin

  1. Selman diyor ki:

   Katilabilirsin. Lise okullarda kpss buroolari var buro olan bi okula git kayit yapttir. Bende yni dirumdayyiim bugun kayir oldum .llisede 97 kiredim var

 353. Esra erdem diyor ki:

  Şuanda açık öğretim lise okumaktayım nasıl başvuru yapmam gerek

 354. Uğur diyor ki:

  Merhaba şuan aof işletme 4. sınıf öğrencisiyim 2014 kpss önlisans sınavına girmiştim.Bu yıl mayıs ayında mezun olacağım lisans kpss sınavına başvuru yapmayıp ön lisans sınavına girebilirmiyim.

 355. Zıla diyor ki:

  2016 yılında liseden mezun olacağım. Ortaöğretim kpss ye girmek istiyorum girebilir miyim bir de üniversiteye kayıt yağtırdığımda kazanırsam eğer kpss geçerli oluyor hem okuyup hem çalışabiliyor muyum yoksa hakkım yok mu oluyor?

 356. AHMET TAŞCI diyor ki:

  BEN 2010 YILINDA LISANS TAMAMLADIM 2016 KPSSYE LISE MEZUNU OLARAK GIREBILIR MIYIMM SAYGILAR….

 357. Müşerref diyor ki:

  Merhaba ben önlisans mezunuyum ortaöğretim yani lise kpssine girebilir miyim

 358. süleyman diyor ki:

  ben şuan lisans 2. sınıf öğrencisiyim 2016 ortaöğretim için girmeyi düşünüyom tercih yapabiliyormuyom yani hem okuyup hemde çalışabilir miyim

 359. Yunus Emre As diyor ki:

  Ben şuanda 4.sınıf açıköğretim öğrencisiyim.geçtiğimiz yıl kpss lisansa girdim deneme amaçlı.daha mezun durumunda değilim.bu yılda önlisans kpss ye girmem mümkün mü?

 360. Asiye diyor ki:

  Merhabalar. Ben önlisans 1. sınıf öğrencisiyim. 2016 KPSS ortaöğretim/önlisans sınavının olacağı tarihte ben 2. sınıf olacağım. Başvurumu ve sınav sonrası tercihimi önlisans olarak yapabilir miyim? Teşekkürler.

 361. Mehmet k. diyor ki:

  Lise 3 yani 11. Sınıfım 2016 kpss ye girebilirmiyim?

  1. Ozn diyor ki:

   Ewet girebilirsiniz herhangi bir sorun olmaz

 362. Busra diyor ki:

  Suanda lisans 4. Siniftayim onlisanstan sinava girebilirmiyim

  1. Ozn diyor ki:

   Sınava ortaögretim olarak girebilirsiniz. Önlisans sınavı 2yıllık üniversite mezunları içindir.

 363. eymen diyor ki:

  Ben ziraat mühendisiyim.4 ve 5 temmuz 2015 kpss girdim.bu puan ile tercih ne zaman yapabilirim.2015 /2 tercihi yapamıyorum. 2014 kpss girmedigim için sistem izin vermiyor.ben 2015 kpss ile ne zaman tercih yapabilirim.çok teşekkür ederim.

 364. vedat eroglu diyor ki:

  Merhabalar.ben ıkı yıllık bır bolum bıtırdum ve aynı zamanda da aof okuyarak dört yıla tamamladım.2016 kpss sınavlarında onlısanstan gırme sansım var mı?

  1. erhan onder diyor ki:

   Sorunuzun cevabini aldiniz mi bende ayni durumdayim bir bilginiz varsa cevap yazarmisiniz

  2. deniz diyor ki:

   lisans olmuşsunuz artık önlisansa giremezissiniz.

 365. derya bulut diyor ki:

  kamu yönetim lisans mezunuyum 2016 kpss girebilirmiyim ve hangi derslere çalışmam lazım

 366. Mehmet diyor ki:

  Açık lise imam hatip okuyorum seneye mezun olcam sınava girebiliyor muyum

 367. mustafa diyor ki:

  şuan lisans 2. sınıftayım lise mezunu olarak sınava girebilir miyim

  1. Admin Admin diyor ki:

   Girebilirsiniz, herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

   1. oğuzhan diyor ki:

    merhaba ben düz lise okuyorum açıktan, ama ortaöğretim mezunu olarak kpss sınavına girebiliyomuyum,yada illa liseyimi bitirmem gerekiyor? yardımcı olursanız çok sevinirim.

   2. Poyraz akman diyor ki:

    149/1 Maddesince huküm giydim Lise Mevzunuyum Ünüversite okuyorum sabıka kpss girmeme engelmi? lütfen yardımcı olmanızı beklemekteyım

   3. Bu_hako diyor ki:

    Ben 2012 EA bolumu mezunuyom sinava hangi düzeyde girebiliyom

   4. BEYZA diyor ki:

    merhaba. ben bu sene üni ye örgün olarak 2 yıllık başlıycam kpss ye lise mezunu olarak mı yoksa bu sene başladığım üniyi secerek mi giricem ?

   5. Doğan ateş diyor ki:

    mrba admin bn lise 2 okuyorum kpss ye katıla bilirmiyim ? bunu öğrenmek istiyorum.

  2. MEHMET diyor ki:

   selamün aleyküm kolay gelsin ben ön lisans 1.sınıftayım ve sınavlarım bitti 2.sınıfa gectim ben kpss ye ön lisans girebilir miyim

 368. selma diyor ki:

  1. ben 1965 doğumluyum yaş sınır var mı?
  2. tercih hakkım lise olarak mı yoksa lisans olarak mı şansım var
  3.kamu yönetim okuyorum 3 sınıf öğretmenlik için baş vurabilirmiyim

 369. ali çeçen diyor ki:

  03,04,1976 doğumluyum büro yönetimi ve sekreterliği bölümü mezunuyum acaba memurluk sınavında yaş sınırlaması varmı benim bu konuda tercih şansım ne olur yaş sınırlaması kalkmış diye biliyorum

Sayfa başına git